Hendek İnşaat Tadilat
İl genelinde düzenlenen “İlk kulaçlar”  yüzme yarışmalarında Hendek Belediyesi yüzücüleri bir şampiyonluk, iki ikincilik ve iki üçüncülük alarak Hendek’in gururu oldular. Başkan İnci, genç yüzücüleri ödüllendirerek başarılarının devamını diledi.

İlk kulaçlar

İl genelinde düzenlenen “İlk kulaçlar” yüzme yarışmalarına antrenörleri Gökhan Keskin, Arzu Agin ve Aslı Ulaş ile birlikte hazırlanan İlker Asadaroğlu sırtüstü stilde birinci, Uğur Bayraklı sırtüstü stilde ikinci, Berda Şentürk serbest stilde ikinci ve Atakan Kartal’da kelebek stilde üçüncü oldular. İlk defa yarışmaya katılan yüzücüler çok heyecanlı olduklarını belirterek yarışmalara Hendek Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda hazırlandıklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Ali İnci’ye böyle bir tesisi Hendek’e kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Teşvik varsa, başarıda olur

Sakarya Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, Antrenörler Gökhan Keskin, Arzu Agin, Aslı Ulaş ve genç yüzücüler Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’yi ziyaret ederek spora verdiği desteğini karşılıksız bırakmayacaklarını söylediler. Sakarya Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem, Sakarya’nın yüzme branşına son dönemde ağırlık verildiğini söyleyerek, “Hendek’te bulunan yarı olimpik yüzme havuzu belki de bir çok ilimizde yok. Hendek’te önümüzdeki dönemde inanıyorum ki bir profesyonel yüzücü yetişecek ve önemli başarılara imza atılacak. Hendek’te bir çok spor dalı için altyapı mevcut. Bunu sağlayan Belediye Başkanımızın zannediyorum sporun içinden gelmesinin önemi büyük. Teşvik varsa başarıda mutlaka olacaktır.”dedi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’de Hendek’in bireysel ve takım sporlarında önemli başarılara imza attığını yüzmede ilk derecesini aldığını belirterek, “Yüzme ve atletizm sporda önemli iki daldır. Sporun içinde olan insanlar bunu bilirler. 2009 yılında seçim beyannamemizde halkımıza yüzme havuzu söz vermiştik.  123 günde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Şu anda bu havuzumuzda ikisi bayan ikisi erkek olmak üzere dört tane profesyonel hocamız var. 130 tane sporcu yetiştirdiler. Ayrıca yetişkin kurslarımızda da Hendekli vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Hendek’te yüzme bilmeyen kalmayacak.”dedi.