Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Hendek Gençlik Merkezi'nde öğretmenlerle yemekte bir araya geldi.

Hendek Gençlik Merkezi’nde verilen yemeğe Kaymakam Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, öğretmenler ve aileleri katıldı. Başkan İnci, masaları tek tek gezerek öğretmenler gününü kutlayıp karanfil ve hediye verdi.

Yemekte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan “ Bizi biz yapan, bugünlerde beraber olma sevincimiz ve öğretmen olma duygumuzla beraber bu havayı bu ortamı yaşamamızdır. Bizlere bu güzel ortamı yaşatan Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci’ye, öğretmenlere, okullara ve eğitime verdiği desteklerden dolayı tüm eğitim camiası adına teşekkür ediyor, öğretmenler gününüzü kutluyorum “ Dedi.

Başarıları üst düzeye çıkardık

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de,  bir konuşma yaparak “  Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü sizlerle birlikte kutluyoruz. Öğretmen olduğum dönemlerde yapmış olduğumuz üst düzeyde  başarı, Milli Takım’daki hocalık ve Türkiye’deki takımlar arasındaki yapmış olduğumuz Hendek’imizle alakalı başarımızı, belediye başkanlığımızda da aynı başarıları üst düzeye çıkardık. Öğretmenlerimize, öğrenci yetiştirirken Hendek Belediyesi’nden ne isterseniz her zaman yanınızda olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi ifade ettik. Öncelikle salonlarımızı ücretsiz olarak okullarımıza vermeyi hedefledik ve bunu daima devam ettirdik. Çocuklarımızın çocuk eğlence dünyasında belirli zamanlarda faydalanmaları ve tesislerden de istifade etmeleri konularında öğretmenlerimizi bilgilendirdik. Hendek’i bugün sizlerle birlikte iyi bir yere getirdik. Hizmet ederken hiçbir ayrım yapmadık. Bugün büyük takımları yenen bir Hendek Voleybol takımımız var. Yine güreşte öğretmenlerimize verdiğimiz destekle Dünya, Avrupa Şampiyonları çıkardık ve Güreş Eğitim Merkezi yaparak gençlerimize sunduk. Karatede de yine şampiyonlar çıkardık. Yapılan hizmetleri Kaymakamımızla, sizlerle birlikte yaptık. Hendek’imizi daha iyi yerlere hep birlikte getireceğiz “ Diyerek,  Öğretmenler Günü’nü kutladı.     

Geleceğe umutla bakan ve emin adımlarla ilerleyen gençler

Kaymakam Mustafa Ayhan da, Öğretmenler Günü’nü kutlayarak “ Öğretmenlik mesleğini daha da ileriye götürebilmek ve geleceğin insanlarını yetiştiren toplumun mimarı olan öğretmenlerimizin iyi bir şekilde geleceği hazırlamasını amaç etmekteyiz. Hızla gelişen ülkemizin gelecek yıllarda bilgi çağlarında da yerini alacak nesilleri siz değerli öğretmenler yetiştirecektir.  Sizler bu meslekteki özverinizi, gayretlerinizi, samimiyetinizi, gözlerinizdeki ışıltıyı, sevgiyi  çocuklarımıza aktarmayı ve aktarırken de  geçmişten sahip olduğumuz milli ve manevi değerlerimizi, ananelerimizi çocuklarımıza aktarmanızı arzu ediyoruz. Bu toplumun geleceği ve yüceliği eğitimden geçmektedir. Bizlerde hızla büyüyen ve gelişen Hendek’i bugünden hazırlamaya çalışıyoruz. Sizlere de büyümüş ve gelişmiş Hendek’e en iyi şekilde genç nesiller yetiştirerek, iyi bir bilgi sahibi olmalarını sağlamanız gerekiyor. Geleceğe umutla bakan ve emin adımlarla ilerleyen gençler yetiştirmeniz temennisiyle Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum “ Diyerek, bu güzel birlikteliği sağlayan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye teşekkür etti.     

Programda, öğretmenler müzik eşliğinde eğlenceli saatler geçirirken, Hendek Dans Grubu’nun muhteşem gösterisi de geceye renk kattı.