Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park arasına,  yaklaşık 4 Km’lik mesafeye teleferik hattı yapılacak.

Hendek için dev ve çılgın bir proje için Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilk adımı attı. Teleferik  projesi  için görüşmelere başlandı. Başkan İnci firmayı harita üzerinde bilgilendirerek, araziyi gezdirdi.

Yapılacak olan teleferik hattı için 1/5000’lik uydu fotoğrafları, 1/5000’lik topografya haritası ve 1/1000  ölçekli imar planlarının çakıştırılmasıyla hat üzerinde yapılacak olan istasyon noktaları belirlenerek çalışmalara başlanacak.

Teleferik hattının yapılmasıyla vatandaşlar merkezden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park’a eşsiz manzara eşliğinde çıkabilecekler.

Dev proje yolda

Proje ile ilgili bilgi veren Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “ Teleferik projemiz ile ilgili yabancı bir firma ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an için arazi etütleri ve direk dikim yerleri konusunda çalışmalar yapılıyor. Yapılması planlanan teleferik hattımızın güzergahı  Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park’a  uzanacak şekilde planlanıyor. Turistik açıdan da önemli bir projeye imza atacağız Projemiz ile ilgili anlaşma sağlanırsa kısa sürede çalışmalarımıza başlayacağız. Hendek için güzel bir proje olacak inşallah “ Dedi.