Hendek İnşaat Tadilat

Daha önce de haberleştirdiğimiz Kredi yurtlar kurumu arazisinin 2.500 kişilik cezaevi yapımı ile ilgili Kredi Yurtlar Kurumu arazisinin tahsisi için girişimlerin yapıldığı öğrenildi.

Kredi Yurtlar Kurumu arazisini gezen ve incelemelerde bulunan eski Vali Hüseyin Avni Coş gerekli incelemelerin ardından burasının eğitim yuvası olabileceğini belirtmiş, daha sonra da AK Parti Milletvekili Mustafa İsen’in Bakanlık düzeyinde yaptığı görüşmelerin ardından Fen Lisesi sözünü aldığını daha önce ki haberimizde belirtmiştik.

Ancak son gelişmelerin ardından Kredi Yurtlar Kurumu Arazisinin Açık Cezaevine tahsis edilmesi tüm Hendek’lilerin tepkisini çekti.

Hendek’te vatandaşlar daha önce de bize ulaşarak bu arazinin Fen Lisesi olması yönünde taleplerini iletmiş bizlerde siz okurlarımız ile paylaşmıştık.

Geçen zaman içerisinde Hendek’te Sivil Toplum Kuruluşlarının, Belediyenin, Siyasi Partilerin ve vatandaşların düşünceleri ve talepleri dinlenilmeden oldu bittiye getirilerek açık cezaevi yapılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Vatandaşlar Hendek’te cezaevini istemediklerini belirterek Hendek gibi güzel bir ilçenin adının suç ve ceza ile anılmasını istemiyoruz. Biz geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi ile ilgili ilçemizde bulunmayan Fen Lisesi, Spor Lisesi gibi eğitim yuvasının yapılmasını istiyoruz. Bu doğrultuda yetkililerin duyarlı davranarak gerekli çalışmayı yapmalarını istiyoruz.

Bu gelişmelerin ardından Belediye, Siyasi Parti temsilcileri ve STK Temsilcilerinin hangi yolu izleyeceği merak ediliyor.

Haberhendek ailesi olarak bizlerde bu arazinin Açık Cezaevi yerine Eğitim yuvası olmasını talep ediyoruz.

Hendek Fen Lisesini İstiyor haberimiz

http://www.haberhendek.com/haber/hendek-fen-lisesini-istiyor-h10636.html