Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Yeniyayla Köyünde ayakları felç olan H.K (26) engelli bayan kaybolmasının ardından Jandarma, HAKUT ve Sivil Savunma ekipleri tarafından yapılan aramalar sonrası sağlıklı bir şekilde bulundu.

Köylüler de aradı

Yeni Yayla köyünde H.K adlı 26 yaşında ki felçli ve engelli bayan, yayla evinde kimsenin olmadığı bir anda sürünerek evden çıktı ve  uzaklaşarak gözden kayboldu. Kaybolan H.K.’nın bir süre sonra evde olmadığını farkeden ailesi Jandarmayı arayarak yardım istedi.

Jandarma ekipleri ile birlikte HAKUT,Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Hendek Grup Amirliği Ekipleri , Sivil Savunma ekipleri ve köylülerde gece boyunca kaybolan genç bayanı Yayla’da aradı.

1.5 km uzakta bulundu

Sabah saatlerinde de süren aramalar sonucunda 26 yaşında ki Bayan H.K adlı Engelli bayan evinden 1.5 km uzaklıkta Ormanlık arazide dere yatağında bulundu.200 Metre yükseklikten kayarak dere yatağına inen H.K arama kurtarma ekipleri tarafından battaniyeye sarılarak Sivil Savunma aracına çıkardı.

Köy içerisine kadar Sivil savunma ekip aracı ile getirilen H.K adlı bayan daha sonra 112 Sağlık Ambulansı ile Hendek Devlet Hastanesine kaldırıldı.Dün akşam kaybolan H.K’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.