Hendek Vadi Emlak
Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Sütlü Türkçülük bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Hendek Ülkü Ocaklar Başkanı Mehmet Sütlü mesajında" Türk milliyetçiliği tarihinin mihenk taşlarından olan ve Türk milliyetçileri için manası çok yüksek olan 3 Mayıs 1944 yılında Türk milliyetçilerinin başkaldırı günüdür.Türk milliyetçiliğinin filizlendiği 68 yıllık çınarın adıdır.

1944 şartlarını göz önüne alındığında bir yanda Türkiye'yi ve tüm dünyayı tehdit eden yayılmacı komünist anlayışa, diğer yanda da her türlü farklı sesi susturmayı kendine şiar edinmiş bir iktidarın antidemokrat tutumuna rastlanır. İşte böyle bir dönemde, ömrünü milletine ve inandığı değerlere adamış büyük dava adamı Hüseyin Nihal Atsız ve diğer Türk milliyetçileri, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu tehlikelere dikkat çekmiş, devlet yöneticilerine ve necip milletimize tarihi uyarılarda bulunmuşlardır. Ülkemizin üzerindeki karanlık, bu tarihi ikazdan çok ürkmüş ve Atsız Bey'i çeşitli mesnetsiz iftiralarla linç etmek, onun şahsında Türk milliyetçiliğini ve Türklük ateşini mahküm etmek istemiş ve Atsız Bey'e dava açılmıştır. 3 Mayıs 1944, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş de aralarında bulunduğu inançlı bir grubun, Türk milliyetçiliğini bir fikir ve duygu olmaktan çıkarıp 'hareket' haline getirdiği tarihtir. 

O günlerde milliyetçi kahramanların fedakarlıkları ve inançlarıyla vatan toprağına ektikleri tohumlar yeşermiş ve Türk milliyetçiliği gün geçtikçe güçlenerek bugünlere gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve büyük dava adamı Atsız Bey olmak üzere 3 Mayıs 1944'ün tüm kahramanlarını şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimizin ve Türk milliyetçilerinin bu tarihi gününü kutluyoruz.