Hendek Vadi Emlak
Hendek Ülkü Ocakları binasında düzenledikleri Nevruz Bayramı kutlama programına Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Sütlü,Yönetim kurulu üyeleri ve Ülkücü gençler katıldı.

Nevruz kutlama programında slayt sunum ile Nevruz bayramın gelenekleri anlatıldı.

Ülkücü gençlerden Fatih Demirtaş Nevruz Bayramı ile ilgili yaptığı konuşmasında “Nevruz  ne güzel bir gündür ne güzel bir mevsimin başlangıcıdır. Bize şan ve şereflerle dolu tarihimizi anlatırken geleneklerimizi göreneklerimizin heyecanların doruklarında yaşadığımız bu gün de bize konulan " barbar " sıfatını çürüten biz Türkler'in ne kadar çağdaş olduğumuzun ispatıdır.Nevruz , biz Türkler'in  ne kadar zeki ne kadar çalışkan ne kadar azimli olduğumuzu gözler önüne seren Ergenekon'dan çıkarken demir dağları eritip delmemize yardımcı olan ateştir.Nevruz, kimi Türk boylarında Bozkurt Bayramı kimi Türk boylarında Ergenekon Bayramı kimi Türk boylarında ise Hıdırellez Bayramı'dır. Hıdırellezde Hz. Hızır(A.S) ve Hz.İdris (A.S) buluştuğu gün olarak bilinir . Allahu Teala'nın iki peygamberinin Türklerin bu özel gününde bir araya gelmesi biz Türklerin ne kadar yüce bir millet olduğumuzu bir kez daha göstermektedir.Nevruz, bizim yeniden doğduğumuz gündür . Nevruz bize Börteçine'nin Ergenekondan çıkarken gösterdiği yolun adıdır. Bütün şer odakları bilmelidirki Nevruz bir diğer adıyla Bozkurt Bayramı kahpece emellere alet olmayacaktır ve Türk'ün kutlu bir bayramı olarak ilk günki gibi aynı coşkuyla kutlanmaya devam edecektir.

 

Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Sütlü ise Türk dünyasının Nevruz bayramını kutlayarak “ Nevruz, Türk Dünyası’nda dostlukların yenilendiği, mutluluğun ve neşenin katlandığı, küslüklerin sona erdiği bir bayram olma özelliği taşır. Bununla birlikte Nevruz’un son yıllarda kısır politik bir kavram kargaşasına konu edilerek amacından saptırılmaya çalışıldığı görülmektedir. Türk dünyasının müşterek bayramı, birlik ve dirlik yansıması olan böylesine anlamlı bir günün, birlik ve bütünlüğümüze kast edici hamlelere araç olarak kullanılması gayreti, bu bayramın bütünleştiriciliğine zarar veremeyecektir.Bu vesileyle bütün Türk Dünyası’nın Nevruz Bayramı’nı kutlar; barış ve kardeşlik içinde ve hürriyet ve istiklâlimize zeval gelmeden nice yeni yıllar görmeyi Cenabı Allah’tan niyaz ederiz”dedi.

Ülkücü gençler Nevruz Bayramı kutlama programında yumurta tokuşturdu.Gençler Yumurta üzerine işlenmiş Türk Bayrağı ve Ülkücülüğü temsil eden Kurt fotoğrafın yer aldığı yumurtaları Başkan Mehmet Sütlü’ye verdi.

İkramların ardından Nevruz Bayramı kutlama programı son buldu.