Hendek Vadi Emlak

Hendek Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Süleyman Kalk yayımladığı mesajında “Çanakkale Savaşları, 1. Dünya Savaşı‘nın seyrini değiştiren, tarihe “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” sözü ile yazılan büyük bir destandır. Çanakkale Zaferi, büyük Türk Ulusuna, Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Türk Ulusu; İstanbul‘u kurtaran Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal‘i Çanakkale‘den tanımış; 19 Mayıs 1919‘da Samsun‘a çıktığı gün Türk halkının, tanıyıp güvendiği liderinin etrafında kenetlenip İstiklal Savaşı‘na katılmıştır Türk bağımsızlık savaşının temelleri, Çanakkale‘nin sularında, Conkbayırı‘nda ve Anafartalar‘da atılmış ve bu zaferler daha sonra Türk ulusunu Mustafa Kemal önderliğinde Kurtuluşa taşımıştır. Bu zafer; Yahya Çavuşlarıyla, Koca Seyyitleriyle, kınalı Alileriyle, 57. alayıyla kahraman Türk ordusunun zaferidir. Bu zafer; evlatlarını, kocalarını, düğüne gönderir gibi cepheye gönderen anaların, babaların, eşlerin zaferidir.

Çanakkale Zaferinin 101. Yılının anma gününde Çanakkale deniz savaşına sebep olan Emperyalist batılı ülkelerin emellerinden vazgeçmedikleri görülmektedir. Hala Ülkemizi bölme, parçalama ve yönetme emelleri en yoğun olarak sürmektedir. Ülkemize dayattıkları AB yasaları, Suriye’de yaşananlar ve özerklik ilanları Çanakkale’de şehit olanların ruhlarını sızlatmaktadır.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar demişken; son beş ay içinde Ankara’nın kalbinde yapılan ve yüzlerce vatandaşımızın hayatına mal olan insanlık dışı ve haince yapılan saldırıları bir kez daha nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör grupları ve onların destekçisi istihbarat örgütleri ve emperyalist güçlerin büyük düşleri hiçbir zaman gerçekleşmeyecek ve o bombalar sonunda kendi ellerinde patlayacaktır. Milletimizin; sabrı sadakati ölçülmeye çalışılmakta  vatan ,millet, bayrak aidiatlık duygularıyla oynanmaya çalışılmaktadır. Ancak bıçak kemiğe dayanmıştır. Güzel ülkemizi şu andaki kaos ortamına sürükleyen yönetim ve dış işbirlikçilerine karşı birlik ve beraberlik adına milletimiz en güzel cevabı verecektir. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına bir kez daha sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Kavganın en haklısını veren ve kimsenin toprağında gözü olmayan bir Millet olarak; Bir kez daha tüm dünya milletlerine “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” diyoruz. İşte bu bilinç ile ” Savaşın söndürdüğü binlerce genç beden Gelibolu da yan yana yatmaktadır.

İşte bu anlayış ile dünyanın öbür ucundan ülkemizi parçalamaya gönderilen ve neden geldiklerini bile bilemeden ölen askerler “bizim de evladımız” sayılmıştır. Zaferin 101. yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz.