Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından, uygulamaya geçilen Tarımsal kesinti uygulamasının dijital ortama aktarılması  konusunda mükellefleri bilgilendirmek amaçlıtoplantılar ilçelerde yapılmaya devam ediliyor

 Tarımsal kesinti uygulamasının dijital ortama aktarılması ile birlikte muhasebeciler ve tüccarların kafasında oluşan soru işaretlerinin dağıtılması amacıyla SGK Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, Hendek SGK ilçe müdürü Ekrem Şahbaz Hendek SGK ilçe müdürlüğü binasında  sunum yaptılar.


Yapılan sunumda yeni geçilen uygulama ile ilgili bilgiler veren Nurten Canbasoğlu,.İlk etapta karışık görünen sistem deneme safhasından sonra mutlaka oturacaktır bu sizin gözünüzü korkutmasın, hepsi zamanla aşılacaktır\" dedi.

Nurten Canbasoğlu\'nun yeni sistemi tanıtan sunumun ardından Hendek İlçe Müdürü Ekrem Şahbaz la birliktevatandaşlardan gelen soruları cevapladılar. , \"Uygulamaya geçişin  1 Ocak 2014\'e kadar uzatıldığını söyleyen Şahbaz.” O zamana kadar adli para cezası uygulanmayacak fakat bu tarihten sonra uygulamaya geçmeyenler ve borcu olanlar 182 lira adli para cezası ödeyeceklerdir\" dedi.