Hendek Vadi Emlak
AKP Hendek İlçe Teşkilatı, 1 Ocak’ta yapılacak kongre öncesi ilçe başkan adayını tanıttı.

 

 

AKP Hendek’te 1 Ocak’taki kongrede teşkilatın desteklediği Sefer Sarı, toplantı ile kendini tanıttı. Teşkilat üyeleri ile Sarı’nın arkasında olduklarını belirten İlçe Başkanı Şenay Sakal, “Üç aday iddiası asılsız. Kongreye tek adayla gitmek istiyoruz” dedi.

 

Tek listeyle kongreye

Tüzük gereği üç dönem Hendek İlçe Başkanlığı yaparak süresi dolan İlçe Başkanı Şenay Sakal’dan sonra Hendek tek liste ile kongreye gitmeyi hedefliyor. AKP Hendek İlçe Teşkilatı, İl Müfettişi Mehmet Yılmaz ve Ayhan Altun’un da katıldığı toplantıda 1 Ocak’ta yapılacak olan,  4. Olağan Kongresi öncesinde, ilçe başkan adayı olarak genel merkezin de takdiriyle Sefer Sarı’yı aday görmek istedikleri konusunda fikir birliğine vardılar.

Üç aday iddiası asılsız

Hendek İlçe Teşkilatı’nda yapılan toplantıda, İlçe Başkanı Şenay Sakal, kongreye tek liste ile girileceğini söyleyerek, basında Hendek İlçe Teşkilatı’nda üç ismin adaylığının geçmesi haberlerinin asılsız olduğunu söyledi. Başkan Sakal, “Basında adı geçen arkadaşlarımızla görüştük. Kendileri aday olmakla ilgili bir düşüncelerinin ve çalışmalarının olmadığını ifade ettiler. Biz teşkilatımızda kadın kolları, gençlik kolları ve üst kurulla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda tek aday belirledik” dedi.

Şampiyonlar yetiştirdi

Sakal şunları söyledi: “Adayımız Sefer Sarı, partimiz kurulduğu günden bugüne kadar bizlerle yoğun bir gayret göstererek çalışmaktadır. Gençlik kollarından gelen Sarı, Sakarya’da yapılan tüm mitinglerde, Ankara’da gerçekleşen genel merkez kongrelerinde, Bilecik Söğüt’te, Rize mitinginde, partimizin İstanbul mitinglerinde gençliği organize ederek büyük bir coşkuyla teşkilatımızın yüzünü ak etmiştir. Ayrıca kendisi Dünya ve Avrupa şampiyonları yetiştirmiş, 900 öğrenciyi spor akademisine yerleştirme başarısına imza atmış değerli bir eğitimcidir. Genel Merkez’inde takdiriyle görevi devralacak arkadaşımızın partimizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız sonsuzdur. Kendisine hep birlikte destek olacağız.” Toplantıda Hendek İlçe Teşkilatı Başkan adayı Sefer Sarı, kendisini tanıttı.