Giyim, battaniye,ısıtıcılar, su, gıda ve hijyen malzemesi yüklü TIR’lar yola çıkarken yardımlara bırakılan notlar duygu dolu anlara neden oldu. Başkan Babaoğlu teyakkuz halinde olduklarını duyurdu.

 

YANINIZDAYIZ

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde büyük yıkıma neden depremlerin ardından Hendekliler, depremzedeler için seferber oldu. AFAD’ın belirlemiş olduğu ihtiyaç listesi doğrultusunda Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı Salonunda depremzedelere yardım göndermek amacıyla Deprem Yardımı Toplama Alanı kuruldu. Hendekten binlerce vatandaş büyük bir duyarlılık örneği sergileyerek, depremzedeler için yardıma koştu. Vatandaşlar, iş dünyası ve birçok kesim yanlarında getirdikleri su, battaniye, kışlık giyecek, yiyecek, ısıtıcı, ayakkabı ve benzeri yardımlar depremzedelere ulaştırılması için yetkililere teslim etti. Yardım malzemelerinin içine bırakılan notlar ve hediyeler duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

 

TIRLAR YOLDA

Gelen yardımlar belediye ekipleri, gönüllüler, Kızılay ve görevliler tarafından tek tek ayrılarak özenle paketlendi. AFAD’tan gelen liste doğrultusunda gün içerisinde vatandaşların desteği ile toplanan eldivenden bereye, ısıtıcıdan battaniyeye kadar tüm temel ihtiyaçlar, paketlenip gönüllülerin de desteğiyle TIR’lara yüklendi. AFAD’tan gelen ihtiyaç listesine göre yardımların devam edeceği bildirilirken, ilk etapta 3 TIR yardım malzemesi, 5 ekskavatör ve iş makineleri hızlıca yola çıktı. Yardım kampanyasında saat 22.30 itibari ile 4’ncü TIR dolmaya başladığı bildirildi.

 

BAŞKAN BABAOĞLU: KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Nikah salonunda yardımları koordine eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Sabahın erken saatlerinde almış olduğumuz bu elim haberden sonra, SAKE ve HAYAT Arama Kurtarma ekiplerimizi hızlıca bölgeye gönderdik. Ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesindeki Nikah ve Toplantı Salonunda Deprem Yardımı Toplama Alanımızı oluşturduk. Vatandaşlarımıza yaptığımız çağrı neticesinde de yardımlarımızı toparlamaya başladık. Hendek Belediyesi olarak AFAD’tan gelen ihtiyaç listesine göre oluşturduğumuz Deprem Yardımı Toplama Alanına vatandaşlarımız adeta akın etti. Malumunuz kış şartlarından dolayı önceliğimiz atkı, bere, soba ve ısıtıcı gibi malzemeler. Bunun yanında sıcak tutucu malzemeler, giyim ve hijyen malzemeleri, battaniyeler, bebek bezleri gibi birçok malzeme toplanıyor. Toplamış olduğumuz malzemelerimizi yardım sever vatandaşlarımızın da desteği ile burada TIR’larımıza dolduruyoruz. Bugün itibariyle Hendek Belediyesi olarak 5 ekskavatör ve iş makinelerimizle birlikte 3 TIR’ımızı deprem bölgemize gönderiyoruz. Saat 22.30 itibari ile 4’ncü TIR’ımız dolmak üzere.  Vatandaşlarımız bizi bekliyor, kardeşlerimiz zor durumda. Ağır kış şartlarıyla birlikte gelen bu afet o bölgede hayatı zorlaştırıyor. Yüreğimiz içimiz yanıyor. Hendekli hemşehrilerimize duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hendek Belediyesi olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzle, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla ve tüm kurumlarımız ile birlikte el ele çalışıyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun. Rabbim devletimize ve milletimize güç versin” dedi

 

HENDEK YARDIM İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, bugün saat 10.40 itibariyle giyimden, ısınmaya, gıdadan hijyen malzemesine kadar dolu 6 TIR’ın yola çıktığını söyledi. Nikah salonunda yardımların toplanmaya devam ettiğini duyuran Babaoğlu, “Zamanla yarışıyoruz. Kardeşlerimiz çok zor durumda. Ara vermeden yardımlar bölgeye ulaştırılacak” dedi

 

BABAOĞLU KOORDİNE EDİYOR

Hendek Belediyesi tarafından depremzede ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyası aralıksız sürüyor. Başkan Babaoğlu’nun çağrısının ardından teyakkuza geçen Hendek halkı giyimden, ısınmaya, gıdadan hijyen malzemesine kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yardımları toplama noktasına teslim etti. Atatürk Parkı içinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda oluşturulan alanda belediye ekipleri, vatandaşlar, gönüllüler, dernek ve vakıfların yetkilileri tarafından teslim alınan yardımlar özenle ayrılıp paketlendi. Başkan Turgut Babaoğlu tüm bu çalışmaları an be an yerinde koordine etti.

 

YARDIMLAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Hazırlanan koliler Hendek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinde tek tek not edilerek TIR’lara yüklendi. Bugün saat 10:40 itibariyle 6’ncı yardım TIR’ı da AFAD kontrolünde depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye uğurlandı. TIR’ları uğurlayan Başkan Babaoğlu, acil şekilde kampanyanın devam ettiğini ve zamanla yarıştıklarını söyledi. Babaoğlu, “Depremzede kardeşlerimiz için acil şekilde giyim, ısınma, gıda, hijyen malzemesi ve temel yaşam malzemelerini bölgeye ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Dualarımızla, yüreğimizle, yardımlarımız ve desteklerimiz ile yanlarındayız” dedi

 

NİKAH SALONUNDA TOPLANIYOR

Babaoğlu, “Aziz Hendek halkı sağduyusu ve birlikteliğini gösteriyor. Depremzede kardeşlerimiz için neyi var neyi yok paylaşıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Depremin acısını en iyi bilenlerden olarak yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Hızlıca en kısa süre içinde 5 TIR daha yola çıkarma hedefindeyiz. Kısa sürede yapmalıyız. Bu yardımlarımız vatandaşlarımızın eksiklikleri giderilene kadar devam edecek. AFAD ile koordine halindeyiz. Atatürk Parkı içinde bulunan Nikah Salonuna yardımları bekliyoruz” diye konuştu.