Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Sağlık Meslek Lisesi’nde sınıflar yetersiz kalınca, öğrencilere nöbetleşe eğitim verilmeye başladı. Bir grup öğrenci ders alırken, diğer grup dışarıda bekliyor.

 

Sınıflar yetersiz kalınca geçici olarak çareyi 2 derslikli ek prefabrike sınıf yapmak ta bulan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri mağduriyetini gidermeye çalışıyor.

Sağlık Meslek Lisesi yapılması için otoban kenarında bir arsa tahsis edildiği ancak, lisenin yatırım programına bir türlü alınmadığı belirtilirken, öğrenciler sağlıksız koşullarda eğitim görmek istemediklerini ifade ettiler.

Sınıfların küçük ve yetersiz olmasından dolayı nöbetleşe eğitim aldıklarını belirten öğrenciler, “Böyle bir eğitim sistemi dünyanın neresinde var. Derse girebilmek için diğer grubun çıkmasını bekliyoruz. Resmen nöbetleşe eğitim alıyoruz.  2 ilave derslik yapılıyor. Bu dersliklerinde ne zaman biteceği belli değil. Bittiğinde de yine yeterli olmayacak. Yağmurlar başladı, önümüz kış. Sınıfı olmayan okula bizi neden aldılar”  şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Öğrenciler,  ilköğretimden bozma, her yeri dökülen eski okulda eğitim görmek istemediklerini de belirterek, “ Bizde  modern bir okulda eğitim görmek istiyoruz.  Milli Eğitim Müdürlüğü yıllardır beklemede kalan Sağlık Meslek Lisesini iş programına almalı. Bizde kendi okulumuzda sağlıklı bir şekilde eğitim alalım” dediler.