Hendek Vadi Emlak

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü,  “Gözümüz Olun Huzurunuz Olalım” projesi kapsamında vatandaşların kolay bir şeklide istek ve şikayetlerini ulaştırmaları için 155 Polis İmdat hattının yanı sıra  Hendek  Polisi  WhatsApp İhbar hattı oluşturdu. Akıllı telefon ve WhatsApp uygulaması kullanan herkes, suç niteliği taşıdığını düşündüğü ihbarı, fotoğrafı veya görüntüyü anında İlçe Emniyet Müdürüne ulaştırabilecektir.

Ulaştırılan her ihbar, fotoğraf veya videolar kısa sürede emniyet yetkililerince değerlendirmeye alınacak. Değerlendirme sonrasında ise suç niteliği bulunan konularda en hızlı bir şekilde Cumhuriyet Savcılarının talimatları doğrultusunda işlem başlatılacaktır.

 

HENDEK POLİSİ WHATSAPP İHBAR HATTI: 0505 178 55 54

Emniyet yetkilileri, suç ve suçlularla mücadelede daha etkin olabilmek ve vatandaşların her zaman ve her yerde emniyet birimlerine ulaşabilmesi için 155 Polis WhatsApp İhbar hattı oluşturduklarını ifade ettiler. 0505 178 5554 NOLU WhatsApp İhbar Hattı telefonu sadece İlçe Emniyet Müdüründe bulunacak olup, ihbarların doğrudan İlçe Emniyet Müdürüne iletebileceklerdir. İlçe Emniyet yetkililerinde alına bilgilere göre vatandaşların WhatsApp İhbar Hattına sadece suç ihbarları değil ekip ve devriyelerin faaliyetleri iletmelerini ve emniyet hizmetlerinin daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla istek, dilek ve şikayetlerini de bildirmelerini istediler.  Yetkililer, vatandaşların suç niteliği taşıdığını düşündüğü uyuşturucu ile mücadele, trafik kuralları ihlalleri, hırsızlık, cinsel istismar, FETÖ/PDY ve PKK Terör Örgütü ile ilgili konularda şikayette bulanabileceklerini belirttiler.