Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından ‘marul yetiştiriyorum’ çalışması başarıyla sonuçlandırıldı.

 Çalışma kapsamında zihin yetersizliği olan öğrencilere marul dikme, marul yetiştirme ve pazarda satma becerileri öğretilerek, onların da toplumda üretken bireyler olabileceği mesajı verildi. Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Canan Sola Özgüç, özel eğitimi bölümü öğrencileri ile birlikte böyle bir çalışmayı yaparak yetersizliği olan bireylere karşı olan tutumları değiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Olanak verildiğinde, onların da birçok şeyi yapabileceklerini ifade ederek, “yeter ki bu bireylere güvenelim ve özel eğitime destek verelim” dedi.

Ata Bahçe

Zihin yetersizliği olan yetişkin bireylerle yapılan “marul yetiştiriyorum” çalışması Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Ata Bahçesi’nde Saliha Nal’ın büyük katkılarıyla gerçekleşti. Canan Sola Özgüç, Saliha Nal’ın Ata Bahçe’de bu çalışma için bir alan tahsis ettiğini, Hendek Belediyesi’nin öğrencilerin ulaşımını sağladığını belirterek Nal’a ve Başkan İnci’ye sonsuz teşekkürlerini sundu. Bunun yanında böyle desteklerle çok güzel başarılara imza atılabileceğini belirterek, öğrencilerin tespitinde yardımcı olan Özel Çokşen rehabilitasyon merkezine teşekkür etti.

Güzel amaç

Çalışmayı gerçekleştirilen öğrencilerden Uğur Yassıbaş, bu çalışma ile çok güzel bir amaca hizmet ettiklerini belirterek, öğrencilerin bu becerileri edinmesi ile çok mutlu olduklarını ve bu çalışmanın Anadolu Üniversitesi’nde 14-15 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan özel eğitim kongresinde sözlü bildiri olarak sunulacağını bildirdi. Özel eğitimle birçok yetersizliğin yenilebileceğini, engellerin aşılabileceğini söyledi.