Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Meslek Yüksekokulu’na yeni bir kampüs yapmak amacıyla Ulaştırma Bakanlığı’ndan 17 bin 64 metrekare büyüklüğünde bir arazi devralındı. MYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yüksel, yeni kampüs için proje çalışmalarına başlandığını bildirdi.

 

Türkiye’ye model

SAÜ Hendek Meslek Yüksekokulu’na yeni bir kampüs yapmak için Ulaştırma Bakanlığı 17 bin 64 metrekare araziyi devretti. Hendek MYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yüksel, yeni kampüs için proje çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Yüksel, rektörlük, Yapı İşleri Daire Başkanlığı ve Hendek Meslek Yüksekokulu Müdürcülüğünce hazırlanacak olan projelerde ‘TİP Proje’nin dışına çıkılarak gerek yapısal açıdan ve gerekse mimari açıdan modern görünümde ve yeni teknolojide günümüz şartlarına uygun bir şekilde proje hazırlanacağını kaydetti. Yüksel, yeni kampüste yer alacak binaların Türkiye’ye model olmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

10 aylık çalışma

Yeni yerin devri ile ilgili olarak yaklaşık 10 aydan beri çalıştıklarını ifade eden Yüksel, şunları ifade etti: “Bu süreçte Sayın Bakanımız Binali Yıldırım, Sayın Müsteşarımız Habip Soluk, Karayolları Genel Müdürü Sayın Mehmet Cahit Turhan ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Sayın Mehmet Karaman ile yapılan yüz yüze görüşmelerde Sakarya Milletvekilimiz Sayın Şaban Dişli Bey’in sonsuz destek ve çabaları birinci derecede etkili olmuştur.

Emeği geçenler

Ayrıca Milletvekilimiz Sayın Şaban Dişli Bey’in yanı sıra Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Hendek Kaymakamı Sayın Mustafa Ayhan ve Hendek Belediye Başkanı Sayın Ali İnci’nin çok önemli çabaları, gayretleri ve katkıları olmuştur. Ayrıca yeni binaların yapımında Valimiz Sayın Mustafa Büyük de Hendek MYO’nun yeni binalarının yapımında gerekli olan her türlü katkı ve desteği sağlayacaklarını belirtmişlerdir. Bu vesile ile kampüs projesi için destek emek ve gayret sarf eden herkese şükranlarımızı sunarız.”