Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi ve Yıldız Holding tarafından Hendek OSB girişinde yapılmakta olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu'nun inşaatı hızla devam ediyor.

Hendek'te 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu'nun inşaatı hızla devam ediyor. Hendek Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalarla ilgili Başkan İnci, verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek " Sakarya Üniversitesi'ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yaparak eğitime destek verdik. Meslek Yüksekokulu projesiyle ilgili de yaptığımız çalışmalar neticesinde inşaatımızı başlattık. Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulu projemizi Hendek Organize Sanayi Bölgesi’nin girişinde başlatarak, OSB'nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personelin yetişmesini hedefledik. Yüksekokulun 3 milyon TL'si Ülker Grubu tarafından finanse edildi. Hendek eğitim şehri olacak " Dedi.


 
Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu’nun A ve B Blok teras katının izolasyonu yapılıyor, C bloğun ise zemin kat betonu dökülerek demirleri bağlanıyor. Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu 5 bloktan oluşuyor. 1353 m2 olan A Blok ve 990 m2 olan B Blok'un çatı izolasyonuna başlandı. 733 m2 olan C Blok ve 737 m2 olan D Blok'un ise temel üstü kolonları tamamlandı. Toplam 5113 m2 tabana oturacak olan MYO 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak.