Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi, 2. OSB girişinde yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu projesinin inşaatı hızla devam ediyor. A Bloğun 3. Katının kaba inşaatı tamamlanırken, B Bloğun ise 3. Katının kolonları örülüyor.

OSB girişinde

Hendek’te 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan 17 bin 100 m2 alana kurulacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu’nun plan, proje, keşif ve uygulama çalışmalarının ardından yapımına başlandı.  Hendek Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan İnci, söz verdikleri bir projeye daha başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. İnci, Sakarya Üniversitesi’ne 16 derslikli iki bina, dekanlık binası ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü yaptıklarını belirterek, Meslek Yüksekokulu ile ilgili uzun zamandır çalıştıklarını belirtti.

5 blok 15 bin 339 m2

Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun öğrenci kapasitesini artırmak ve Hendek’te bulunan 2. OSB’nin ihtiyaç duyduğu kalifiye personeli yetiştirmek için 2. OSB girişine yapılacak olan Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksekokulu, toplan 5 bloktan oluşuyor. 1353 m2 olan A Blok’un kaba inşaatı tamamlanırken, 990 m2 olan B Blok’un temel üstü zemin ve 1. Katının imalatı tamamlanarak 2. Katının kolonları örülüyor.

 733 m2 olan C Blok ve 737 m2 olan D Blok’un ise temel kazı çalışmalarına başlanıyor. 1300 m2 olan E Blok’un temel çalışmaları ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Toplam 5113 m2 tabana oturacak olan MYO 3 katlı ve 15.339 m2 kullanım alanına sahip olacak. İnşaatın tamamlanması ile Hendek MYO toplam 6 kat büyüyecek.

Sabri Ülker Hendek Meslek Yüksek Okulu

Yüksekokulun 3 milyon TL’si Ülker grubu tarafından finanse ediliyor. Hendek’in eğitim şehri olacağını söyleyen İnci, “Bir ülke büyüyecekse nitelikli iş gücüyle büyür. Bu nitelikli iş gücü ise üniversiteler ve sanayinin birlikte uyum içerisinde Ar-Ge'ye verdikleri destekle mümkündür. Okulumuzun sanayide olması, hem gençlerimiz hem de sanayicilerimiz için büyük önem arzediyor.”dedi.