Hendek Vadi Emlak
Hendek İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’in görevine başlamasının ardından çalışmalara hız verdi ve ilçe genelinde atıl ve yıpranmış durumda bulunan Mescid ve dini tesislerde hummalı çalışmalar başlattı.

Hummalı çalışma devam ediyor

Erenler Türbesi,Erenler Bayan Kuran Kursu,Kazımiye Kuran Kursu ve İlçe Müftülüğüne ait misafirhanenin Müftülüğe dahil edilmesi ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor.İlçe Müftülüğü tarafından kullanılan Misafirhanenin tadilatı yapılarak İlçe Müftlüğü binasına dahil edilecek.İlçe Müftülüğü ,misafirhanenin binaya dahil edilmesinin ardından daha geniş bir ortamda hizmet vermeye devam edecek.

Eğitim Öğretime yetişecek

İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’in bizzat yakından takip ettiği Mescid ,Kuran Kursları ve dini tesislerin yapım ve tadilatı  2013-2014 Eğitim Öğretim yılına yetiştirilecek.

Erenler Mahallesinde bulunan Erenler Türbesi ve Erenler Bayan Kuran Kursu binalarının  tadilat ve onarımı tüm hızı ile devam ediyor.

Erenler Türbesinin tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından İlçe Müftülüğü Erenler Türbe camisine İmam Hatip kadrosu vermek için de çalışmalarını yürütüyor.

Hayırsever İş adamları ve vatandaşların katkıları ile yapılan tadilat ve restorasyon çalışmalarını İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin  yerinde takip ediyor ve  bir an önce halkın kullanımına sunulması için çalışmalar tüm hızıyla devam ettiriyor.

Tadilat ve restorasyon çalışmaları devam ediyor

Sarıdede Erkek Kuran Kursunun sadece İmam Hatip Ortaokulunda okuyup hafızlık yapacak öğrenciler için düzenlenmesinin ardından , Kazımiye Köyünde bulunan ve daha önce Bayan kuran kursu olarak kullanılan binanın önümüzde ki eğitim öğretim yılında Yatılı Erkek Kuran Kursu olacak ve Açık lise de okuyup hafızlık yapacak öğrencilerin eğitimi için kullanılacak.

Kazımiye Köyünde bulunan Yatılı Erkek Kuran Kursunun tadilat ve restorasyon çalışmaları aralıksız devam ederken Müftü Abdurrahman Şahin’de çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vErerek şunları söyledi.

Çalışmak bizden Muvaffakiyet Allah’tandır

Atıl durumda olan mescid,Kuran Kursu ve dini tesislerin onarılıp yeniden halkın istifadesine sunulacağını ifade eden İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin “ Atıl durumda olan dini tesislerimizi halkımızın ve dinimizin istifadesine sunmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılına bu binalarımızı hazırlayıp eğitim hayatına katkı sunmaya çalışacağız.Tamamı hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile gerçekleştirdiğimiz bu hayri faaliyetlere iş adamlarımızın ve durumu müsait olan kardeşlerimizin katkı sunmalarını bekliyoruz.Çalışmak bizden,muvaffakiyet Allah’tandır” dedi.

Kuran Kursu ve Dini Tesislerin tadilat ve yapımı için yardım etmek isteyen hayırseverler Hendek Kuran Kurslarını destekleme derneği Halk Bankası Hendek Şubesi hesabına para yatırabilirler.

Yardım etmek isteyen vatandaşlar

HALK BANKASI HENDEK ŞUBESİ

IBAN NO : TR92 0001 2001 2900 0016 1000 07 vatandaşlar ayrıca Hendek İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin’e 0505- 819-50-61 nolu telefonla ulaşabilirler.