Hendek Vadi Emlak

Hendek Belediye si Sosyal Tesisleri (Özdek)’te gerçekleştirilen etkinliklere Hendek Kaymakamı Mehmet Yıldız, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Âdem Aydemir, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İnci, Belediye Meclis üyeleri, Din görevlileri ve çok sayıda Vatandaş katıldı.

Ödüller sonuçlardan sonra takdim edilecek

Program öncesinde yapılan açıklamada, Hendek Müftülüğü tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren 114 Öğrencinin Cumhuriyet Altını ile ödüllendirileceği fakat sonuçların henüz tam olarak ortaya çıkmadığı için ödüllerinin ilerleyen tarihlerde takdim edileceği bildirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından başlayan program, İstanbul Fatih Camii Müezzin Kayyımı Recep Yasan tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Hendek Müftüsü Abdurrahman Şahin gecenin anlam ve önemini anlatan konuşmasında, Peygamber Efendimiz (S.a.v) ve birlikte yaşama ahlakı üzerine Hadis-i Şerifler eşliğinde bilgiler verdi.

Hendek Müftüsü Abdurrahman Şahin’in konuşmalarının ardından geceye katılan Vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2015 yılı Kutlu Doğum sinevizyon gösterisini ilgiyle izledi.

Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı

Sinevizyon gösteresinin ardından, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu tarafından Vatandaşlara Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı konulu konferans verildi.

Program, Hendek İlçe Vaizi Abdulkerim Karabıyık tarafından okunan 1443 Hatim-i Şerif’in Dua’sı yapılması ile son buldu.