Kocaali İlçe milli eğitim müdürü Mustafa Çuhadar’ın mor beyinden açığa alındığı,  fakat daha sonra mor beyinden dolayı açığa alınanlar görevine iade edilmiş. Bu konular ile ilgili kararı verecek makam Bakanlıktır. Bakanlık bu konularda her zaman karar verecek kurumdur.

Tayin sonrası gelişen bu durumdan sonra Sabri Doğan’ın ilişiğini kesmeyerek Hendek Milli Eğitim müdürlüğünde başı, boşluğa, işlerin yürümemesine vesile olduğu Milli eğitim camiasında dile getiriliyor.

Eğitimde 8 Senede Değişen Yok

Ayrıca 8 yıldır Hendek’te ilçe milli eğitim Müdürlüğü görevini yapmasına rağmen Eğitimde en son sıralarda yer alan Hendek için hiç bir gelişim ve değişim olmadı. Hatta Nitelikli okul bile alamayan İlçe durumunda kaldı. Uzun süre sonra Bakanlık tarafından gerçekleşen bu tayinin yapılması ile birlikte yerine gelecek yeni bir Müdürle Hendek’te kan değişikliği ile Eğitime yeni bir hava geleceği değerlendirmesi yapılıyor.

Müdür Sabri Doğan Bakanlığın vermiş olduğu tayin kararının ardından İlişiği kesmeyerek mahkeme yoluna gitti. Mahkemeye vermesinin yanı sıra rapor alarak ilişiği kesmediği gibi hafta sonları Ehliyet imtihanlarına da girdiği konuşuluyor. Aldığı rapor ve izinler dolayısı ile Hendek’e gelecek olan yeni bir Müdürün de göreve başlamasına engel olunuyor.

Veliler ve Vatandaşlar Tepkili

Bu durumdan en çok rahatsızlık duyan vatandaşlar ve veliler Milli Eğitim müdürünün rapor aldığı, hafta sonu raporu biterek sınavlarda harcırah almanın derdinde olduğu, sonra yeniden hastalanıp tekrar rapor aldığı, hafta sonları tekrar iyileşerek imtihanlara girmesine şaşırdıklarını dile getirdiler.

Veliler ve vatandaşlar İlişiğini kesmeyen Müdürün Hendek’in menfaatlerini hiçe sayarak kendi menfaatlerini düşünmesine anlam veremediklerini dile getirerek kendisinden Bakanlığın verdiği karar saygı duymasını ve ilişiğini kesmesini bekliyoruz şeklinde değerlendirmelerde bulundular.

Vatandaşlar Konu ile ilgili olarak Sakarya Valiliğinin ve Sakarya il Milli Eğitim Müdürlüğünün, konuya duyarlılık göstermesini. Hendek’teki bu başıboşluğun bir an önce sona ermesini beklediklerini belirtiler.