İşkur tarafından Hendek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile Hendek Yeni Mahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik Kariyer Günü etkinliği düzenlendi. Seminere Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs KARAHAN, Hendek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nihat KURT, Sakarya Çalışma İl Müdürü Tekin KAYA, ve öğretim elemanları katıldı.

İşkur Kariyer günü etkinlik sunumu Optimak AŞ. Genel Müdür Yrd. Tansel Cavit KULAK yaparken, programa konuşmacı olarak katılan Burda Bebek Ürünleri San. Ve Tic. AŞ. İnsan Kaynakları Müdürü Ali Önder YILDIZ, Aydın Kuruyemiş San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Adem DEMİR ile Küçükçalık Tekstil San. Ve A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü Kamil ÇİZER, kendi elde ettikleri kariyerleri ve öğrencilerin ileride karşılaşabilecekleri sorunları seminere katılan öğrenciler ile paylaştılar.

Daha sonra Sakarya Çalışma İl Müdürü Tekin KAYA İŞKUR’un yaptığı hizmetler ile ilgili bir takım konuşma yaparak öğrencileri bilgilendirdi.

Seminer Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nihat Kurt ve Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN’ın konuşmaları ile son buldu.