Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Kızılay Şube Başkanı Sami Bağdatlı, Hendek  Kızılay Şubesi’nde yapılan, Türk  Kızılayı Hendek Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda  yeniden başkan oldu.

Kızılay Hendek Şubesi’nde yapılan seçime Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, eski Hendek Kızılay Başkanı Kamil Odabaş, Sakarya Kızılay Şubesi Başkanı Ahmet İşgüzar, İlçe Kızılay başkanları, AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu  ve Kızılay Hendek Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantı öncesi divan üyeleri seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Sakarya Kızılay Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Yardımcılığına eski Hendek Kızılay Şube Başkanı Kamil Odabaş ve katipliğe de Cemal Özbek seçildi. Genel kurula tek liste ile girildi.

En çok kan veren ilçe

Programın açılış konuşmasını Hendek Kızılay Şube Başkanı Sami Bağdatlı yaptı.  2010 yılında görevi devralan Sami Bağdatlı eski Kızılay başkanını kendine örnek aldığını belirterek, görevi süresindeki faaliyet raporunu okudu. Bağdatlı “  2010 yılı içerisinde genel merkezden gönderilen yardımları tespit edilen yoksul ve muhtaç ailelere dağıttık. Adapazarı kan istasyonu ilçemizden kan bağışı toplamak için geldiğinde 2010 yılı içerisinde 1010 ünite, 2011 yılında1250 ünite ve 2012 yılında 2017 ünite kan vererek Sakarya’nın en çok kan veren ilçesi olarak kayda geçtik. Kampanya çalışmalarımızda da 2010 yılı içerisinde Ağustos ve  Eylül aylarında organize ettiğimiz Pakistan’da ki afetzedelere yardım kampanyasında toplanan yardımlarla, 40 adet Mevlana evi alarak Pakistan da bir Hendek Mahallesi kurduk. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Hendek Mahallesi ile,  Pakistan da Hendek’i tanımış oldu. Bu yüzden Kaymakamımız Mustafa Ayhan ve Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci’ye minnetlerimi ve şükranlarımı sunmak istiyorum. Belediye başkanımız Ali İnci’nin bize tahsis ettiği salon için ayrıca teşekkür ediyorum “ Dedi.

Veren el olduk, alan el değil

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de “  Kızılay Hendek’te Sakarya’da iyi bir yerde ve iyi bir yerde olmaya devam ediyor. Kan bağışlarıyla ve uluslarası çalışmalarıyla bunu gördük. Bu bizi Hendek olarak onurlandıran bir olay, çünkü biz Sakarya da değil Türkiye de birinci olmaya alışkınız. Sami Bey’in ifade ettiği gibi Pakistan da, Hendek Kızılay şubesi Hendek Mahallesi açtı ve açmış olduğu mahallede daha sonraki yıllarda da gıda yardımı yaptık ve arkasındanda mahallede yemek verdik. Yani Pakistan da ki Hendek Mahallesi’nde ramazanda iftarlar verdik. İşte bize yakışanda budur,  Allah bizlere veren el olmayı nasip etsin alan el olmayı değil, veren ellerden Allah bize çok versin başkalarına da verme özelliği versin ve Hendek’te de bunu görüyoruz mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz. Kurumlar arası ilişkiyi kurmak lazım yeni yönetime başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hep birlikte daha güzel daha iyi günlere diyor ve hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum “Dedi.

Sakarya ve Türkiye’de birinci

Kaymakam Mustafa Ayhan da bir konuşma yaparak “ Tarihi köklü olan bu kuruluşun Hendek ilçemizde iyi bir şekilde faaliyet gösteriyor olması bizim için ayrı bir mutluluk, bu yüzden belediye başkanımız ve bizler kamu gücü olarak bu tür faaliyetlere destek vermeye çalışıyoruz. Bu çalışmaların sonucunda da adı birincilik olan, Sakarya ve ilçeleri ile Türkiye’de ses getirecek olan kampanyaları sizlerin gücü ile sizlere inanarak ve Hendek halkının bu güvene ve özveriye desteğine güvenerek böyle bir sonucu elde ediyoruz. Yeni yönetime görevinde başarılar diliyorum “ Dedi. 

Seçim sonucuna göre yeni yönetimde, Sami Bağdatlı Başkan, Osman Özdilek, İbrahim Akın, Fahri Küt, Kemal Ayyıldız, Murat Yiğit ve Orhan Karagözlü asil yönetim kurulu üyeliğine seçilirken, Recep Öz, Osman Dinçer, Mustafa Kandil, Gökhan Eygi, Fehmi Aydın, M. Akif İnoğlu ve Nurkan Kayacık da yedek yönetim kurulu üyesi  olarak görev aldı.

Şube Denetçisi Asil Üyeliğe İsmail Çakmak, yedek üyeliğe ise Mehmet Gevher getirildi. Genel Merkez Genel Kurul Asil Delegesi Şenay Sakal olurken yedek delege ise Feyzullah Köstereli oldu.