Hendek Vadi Emlak
Hendek Kız Teknik ve Meslek Lisesi Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans'ın 2013 yılı için yapmış olduğu Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projeleri teklif çağrısına başvurarak, proje desteklenmeye değer buldu.

Kız Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa'da Mesleki Deneyim Kazanmaları isimli proje  2293 proje içinden desteklenmeye değer 348 proje içine girmeyi başardı.

Proje kapsamında Almanya ve Belçika olmak üzere iki ülkeye üçer haftalık periyotlarla 40 öğrencinin gideceği staj programına Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans 82816 Euro'luk hibe desteği verecek.

Hendek Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Tuncay Alioğlu "   Öğrencilerimiz için büyük bir fırsat, çoğu öğrencimiz için yaşamı boyunca imkansız olan bir tecrübe. Böyle bir imkânın ulusal ajans tarafından sağlanması mükemmel bir durum. Ülkenin her tarafındaki öğrencilerin projelere iştirak edebilmeleri harika bir tasarı. Eminim ki bu proje öğrencilerimize, mesleki yaşantılarında büyük avantajlar sağlayacaktır. Meslek Liseleri projelerine destek veren Ulusal Ajans'a,  projemizi kayda değer bulup, destekledikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Proje Koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Aykut Duman " Bu proje için uzun zamandır çalışıyorduk, öğrencilerimizin yurtdışında staj yapabilme fırsatı bulacağı bu projede ailelerden de üst düzey destek bekliyoruz. Çocuklarımız bu tecrübe ile hem mesleki hem de sosyal ve kültürel yönden önemli kazananımlar elde edecek. Projeye katılacak tüm öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Ayrıca Ulusal Ajans'ın projemizi desteklenir olarak bulduklarından dolayı onlara da teşekkür ediyorum "dedi.

 

Şubat 2014'de ilk ayağı olan Belçika Brüksel için 20 öğrenci, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Bilişim Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi Yiyecek İçecek Hizmetleri, Bilişim Hizmetleri ve Büro Yönetimi alanında, Haziran 2014'de de ikinci ayak olan Almanya Dusseldorf'da yine 20 öğrenci, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Bilişim Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi Yiyecek İçecek Hizmetleri, Bilişim Hizmetleri ve Büro Yönetimi alanında üçer haftalık staj görecekler.

Mehmet KAVİS