Turnuvaya başvurular, 5 Kasım tarihinde başlayacak 14 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar sürecek. Turnuvada kuralar 16 Kasım Cuma günü saat 16.00’ da Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacak.

 

T.C.

HENDEK KAYMAKAMLIĞI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ

VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

 

 1. Takımlardan istenecek belgeler.
 2. Nüfus kağıdı fotokopisi (Oyuncunun)
 3. Takım listesi
 4. Turnuvaya katılacak takımlar, oyuncuları için sağlık ile ilgili bütün sorumluluğun, kendilerinde olduğunu yazı ile taahhüt etmesi gerekmektedir.
 5. Turnuvaya katılacak takımlar 400,00 TL (Dörtyüz Türk Lirası) katılım ücreti ödeyecektir. Ücretler İlçe Milli Eğitim Sportif Faaliyetler  Halk Bankası Hendek Şubesi İBAN TR12 0001 2001 2900 0006 0000 61 Nolu hesabına yatırılacaktır. Turnuvanın bütün giderleri İlçe Milli Eğtim Sportif Faaliyetler  Halk Bankası Hendek Şubesi İBAN TR12 0001 2001 2900 0006 0000 61  Nolu hesabından turnuvaya katılım için toplanan ücretlerden karşılanacaktır. ( Takımların turnuvaya katılım ücretlerini belirtilen hesaba, “Geleneksel Hendek Kaymakamlık 15 Temmuz Şehitleri Voleybol Turnuvası” adı altında yatırmaları gerekmektedir.) Banka dekontu Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ( Hendek Yeni Spor Salonu ) verilecektir.

2.Takım listeleri 14/11/2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne (Hendek Yeni Spor Salonu) teslim edilecektir.

3.Maçlarda Voleybol Federasyonunun kuralları geçerlidir.

4.Müsabakalar grup maçları olarak oynanacaktır. Gruptan çıkan takımlara çapraz eşleştirme yapılacaktır.

 1. Maçlar 5 set üzerinden kazanılmış 3 set olarak oynanacaktır.
 2. Beraberlik halinde son set uzatma seti olarak 15 sayı üzerinden oynanır.
 3. Takımlar başlama saatinden 30 dk. önce sahada olacak, takım listeleri hakemlere verilecek ve maçlar tam saatinde başlayacaktır.
 4. Takımların formaları aynı düzenden olacak sadece libero varsa forması farklı tek renk olacaktır. Libero o maçta listede belitilecektir. Listede libero yoksa sahada libero oynatılmaz.
 5. Takımlar bir sette 2 mola alma hakkı vardır, ayrıca 12. sayıda teknik mola verilir. Uzatma setinde 2 mola hakkı vardır ve teknik mola yoktur.
 6. Oyun sırasında oluşabilecek sakatlanma ve yaralanmalardan kurumumuz sorumlu değildir.
 7. Takımlar en fazla 14 en az 6 oyuncudan oluşur.
 8. Takım sorumluluları idareci ve takım kaptanıdır.
 9. Listelerden takım kaptanı ve idareci sorumludur.
 10. Takımlar spor kıyafeti ve spor ayakkabılarıyla sahaya çıkmak zorundadır. Oyunda spor ayakkabısı, forma, şort ve eşofman altı ile oynayabilir.
 11. Takımlarını desteklemeye gelen taraftarlarla takım bir bütündür, takımlara uygulanan centilmenlik kuralları neyse seyircilere de uygulanır. Olumsuz davranışlar takıma yansır. Taraftarlardan idareci sorumludur.
 12. Müsabaka boyunca salondan olan her türlü maddi kaybı, müsabakası olan takımlar tarafından karşılanacaktır.
 13. Turnuvaya katılan oyuncuların geçmişinde 2017 yılı ve 2018 yılı voleybol lisansına sahip      olmaması gerekmekte olup aksi bir durum tespit edildiğinde ilgili oyuncular turnuvadan tertip komitesinin kararıyla  ihraç edilir.Takımın lisanslı oyuncuların oynadığı maçlar hükmen yenik sayılır.
 14. 2000 doğumlu ve üstü lise ve dengi bay bayan öğrencilerde lisans şartı aranmamaktadır.( katılacak olan öğrencilerin öğrenci belgesi getirmesi gerekmektedir.)
 15. Bir veya birkaç takım tarafından kazanılan puanların eşitliği halinde, sıralama;

-  Kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.

- Kazanılan maç sayısıda göre eşitliğin bozulmaması halinde set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.

- Eşitliğin kazanılan set sayılarına göre de devam etmesi halinde; eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar tüm müsabakalar sonunda aldıkları toplamı, verdikleri sayılarının toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.

- Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki maç, puan, set ve sayı averajına sırası ile başvurularak sıralama belirlenir.

 1. İtirazlar maçtan sonra hakem kuruluna dilekçe verilerek yapılır.
 2. Müsabakalar hafta içi ilk maç 18.30’ da Hendek Yeni Spor Salonunda yapılacaktır.
 3. Turnuva sonunda 1.2.3. olan takımlara kupa ve madalya verilecektir.
 4. Turnuvaya katılan takım sayısında göre gruplar kura ile belirlenir.
 5. Kuralar 16/11/2018 saat 16.00’ da Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda çekilip kuraya gelmeyen takımın kurası yönetim kurulunca çekilecektir.
 6. Turnuva 19/11/2018 tarihinde başlayacaktır.