Resmi Gazete ‘de yayımlanan atama kararnamesi ile ilimize 2 Vali Yardımcısı ve Hendek Kaymakam’ı atandı. Hendek Kaymakamı Orhan Burhan Antalya Muratpaşa Kaymakamlığına atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Yayınlanan kararname ile ilimize Sakarya Valiliği’nde 2 Vali Yardımcı ile Hendek Kaymakamlığı’nda değişikliğe gidildi.  Sakarya Vali Yardımcılığı’na Zonguldak Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz ile İstanbul Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu atanırken, Hendek Kaymakamlığına Kaymakam olarak İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Fatih Kaya atandı.

Sakarya Vali Yardımcılığı görevini yapan Mehmet Zeki Koçberber Bursa Mustafakemalpaşa Kaymakamlığına atanırken, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan Antalya Muratpaşa Kaymakamlığına atandı.