Hendek Vadi Emlak

Hendek Jandarma Komutanlığı Trafik timi Puna Ortaköy mahallesinde bulunan Fatih İlkokulu öğrencilerine trafik semineri verdi.

Hendek Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Başçavuş Hüseyin Akyol ve Uzman Jandarma Çavuş Vedat Özdemir, Trafik Güvenliği eylem planı projesi kapsamında Fatih İlkokulu öğrencilerine seminer verdiler.

Seminerde Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Başçavuş Hüseyin Akyol öğrencilere Trafikte karşıdan karşıya geçme, Bisiklete binme, Servislerde yolculuk, , trafikle ilgili tanımlar, trafik nedir,  karayolu nedir, yaya geçidi nedir, yaya kaldırımı nedir, Yaya ve yolcuların uyması gereken konular hakkında bilgiler verildi.

Özellikle öğrencilere trafik bilincini aşılamak istediklerini belirten Akyol “Trafik kurallarına uyulduğun da yaşanılan bölgenin daha güvenli ve huzurlu olduğu görülecektir.

Akyol ayrıca; ilkokul öğrencilerine yönelik düzenledikleri eğitim seminerinde, bilinçli bir toplum oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla, trafikle ilgili tanımlar, trafik nedir? karayolu nedir? yaya geçidi nedir? yaya kaldırımı nedir? gibi konularında eğitici bilgiler verildiğini belirtti.

Seminer sonunda İlkokul öğrencilerine Trafik işaretlerinin yer aldığı cetvel hediye edildi.

Öğretmenler Çocukların öğrenmesine ve meslek tanımasına rehberlik ederek onları getirdikleri hediyeler ile mutlu eden Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekibine çok teşekkür ederek, görevlerinde başarılar dilediler.