Hendek Vadi Emlak

Hendek Anadolu İmam hatip Lisesinin organize ettiği geziye Okul Müdürü Osman Yılkın, Noksel İlkokulu Müdürü İsmail Alçorba, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Gezi kapsamında ilk olarak kabri İstanbul’da bulunan sahabe Eyyûb El-Ensarî ‘nin (R.A) türbesi ziyaret edildi. Buradan sonra, Edirnekapı  Şehitliği’nde medfûn olan millî şâirimiz  üstâd Mehmet Akif Ersoy kabri başında dualarla anıldı.

İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve hocaları Yâsin-i şerif’i  güzel bir kıraat üzerine okuduktan sonra, Noksel İlkokulu Müdürü İsmail Alçorba’nın ve İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Kadir Bilgiç’in hitabetiyle konuşma ve dua gerçekleştirildi.

Hendek Anadolu İmam hatip Lisesinin kardeş okulu statüsünde ki Başakşehir Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinin misafirperverliğinde öğrencilerimize yemek ikram edildi. Daha sonra İstanbul Panorama’da  ‘’fetih ruhu’’ na şahit olan öğrenciler  Dünya Kültür Miraslarından kabul edilen Süleymaniye Camii’ni ziyaret ettikten sonra İstanbul Kitap Fuarında kültür ziyafeti çektiler.

Tatlı bir yorgunlukla güzel bir gün geçiren öğrenciler  bu etkinliğin, üzerlerinde unutulmayacak bir etki bıraktığını kaydettiler.