Hendek Vadi Emlak
İlçemizde Pazar günü yağan yoğun yağmur sonucunda su şebekesinde meydana gelen kirlenme, suların 24 saat süreyle kesilmesine neden oldu. Suların musluklardan çamur gibi akması sonucunda belediye yaptığı anonslar ve abonelere gönderdiği mesajlar aracılığıyla vatandaşlarımızı uyardı. Bu durumu duymayan kalmadı. Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkayacak su bile bulamazken, tuvaletlerden çamur akarken ya da çoğu yerde sular kesilmişken Hendekte eğitim gören binlerce öğrencimiz, çocuklarımız eğitime başladı. Bu duruma İlçe milli eğitim müdürü göz yumdu. İşi gücü hiçbir objektif değerlendirmeye tabi tutmadan haksız yere Okul Müdürü, müdür yardımcılarını görevden alıp yerine sadece bir sendikaya mensup bazı kişileri atamak olan İlçe milli eğitim müdürü bu konuda hiçbir girişimde bulunmayarak çocuklarımızın okullara gitmesine göz yumarak bir gün boyunca susuz kalmalarına ve pislik içerisinde eğitim görmelerine neden oldu.

Eğitim mi atamamı ?

Millî eğitimle ilgili her konuda sorumluluğu başkasına yükleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü acaba bu konuda sorumluluğu kime atacak? Yine Sorumluluğu, “hendeğin eğitimini arttıracağız” diyerek görevden alarak okulları başsız bıraktığı  okul müdürlerine mi?

Belediyenin bangır bangır bağırarak suların kesileceğini veya aksa dahi kullanılmaması gerektiğini söylediği bu olayda hiçbir öngörüsü olmayan ve hiçbir tedbir almayan Milli eğitim müdürü şimdi ne yapacak acaba?

Eğitime ve gelecek nesile verilen önem bumu

Çocuklarımız her çıktığı teneffüs sonrası ellerini ve yüzlerini ne ile yıkayacaklar ? Çocuklarımız tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak ? İçme suyu ihtiyacını parası olan Kantinden alabilirken ,parası olmayan çocuklar nereden karşılayacaklar ? Dünden buyana vatandaşlar önlemlerini alırken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hiçbir önlem almaması Eğitim e ve gelecek nesillere verdikleri önemi göstermiş oldu.

Susuz yada musluklarından çamur akan okullarımızda çocuklarımız toplu olarak hastalansa ve hastaneleri doldursa ne yapacaksınız? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz ?

Atamalarla uğraşılacağına gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın okullarda yaşayacakları su sıkıntısı ile ilgili önlemler alsanız ve eğitimde kaliteyi yükseltmek için projeler üretseniz de aslolan vazifeler icra edilse.