Hendek Vadi Emlak
Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptığı  çalışmalar sonucunda 2 adet kurusıkı tabanca ve 21 adet kurusıkı dolu fişeği ele geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü çalışmaların yanı sıra uyarılarda da bulundu.Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçemizde nişan, düğün, cemiyet ve merasimlerde yoğunluk gözlemlenmektedir. Buna bağlı olarak cemiyetlerde, özellikle açık alanlarda yapılan düğünlerde gerek konvoy halinde, gerekse düğün yapılan yerlerde havaya ateş etme olaylarıyla karşılaşmaktayız. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren kutlama yapmak gibi masumane gerekçelerle yapılan ancak bir çok masum insanın , çocuğun, gencin ölmesine, yaralanmasına, sakat kalmasına yol açan esas itibariyle geleneklerimizde de yeri olmayan havaya silah atma olaylarının önüne geçilebilmesi amacıyla, İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak bir dizi güvenlik tedbiri almış bulunmaktayız.

17.06.2014 günübir araçtan havaya ateş edildiği ihbarı gelmiş, ekiplerimiz sevk edilmiş, araç durdurulduğunda aracın sağ ön paspas üzerinde görünür vaziyette 2 adet kurusıkı tabanca ve 21 adet kurusıkı dolu fişeği ele geçirilmiş, yakalanan şüpheliler O.D ve A.S hakkında GENEL GÜVENLİĞİN TEHLİKEYE SOKULMASI suçundan gerekli tahkikat evrakı yapılarak Hendek C. Başsavcılığına sevk edilmiştir.

Amacımız gençlerimizin, ailelerimizin en mutlu günlerinin bir başkasının acısına dönüşmesini engellemektir. Oluşturulan Güven Timleri vasıtasıyla bütün düğün cemiyetleri ve konvoylar başından sonuna kadar sorumlu ekipler vasıtasıyla takip edilmektedir.

Suç ve suçluyla mücadele sizlerden aldığımız destekle devam edecektir.

Gözümüz olun huzurunuz olalım.

155 Polis İmdat…