Hendek Vadi Emlak
AK Parti Hendek İlçe Danışma Toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen danışma toplantısına , AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Kocaali  Belediye Başkanı Ahmet Acar,Çamlıca Belde Belediye Başkanı Sinan Baylan, Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,  İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Kavasoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, Akyazı İlçe Başkanı Nail Kahveci, Kocaali İlçe Başkanı Basri Ak, İl Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci, Mutlu Işıksu, Mehmet Yılmaz, Adapazarı İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Karagüzel, AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Gülşen Dursun, Gençlik Kolları Başkanı Bilal Deniz, İl genel meclis üyeleri, köy mahalle temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Üye sayımız %37

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Divan kurulunun seçilmesinin ardından toplantının açılış konuşmasını AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu yaptı. Sofu, yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgiler vererek “Bir yıl 2 ay önce göreve geldik ve gediğimiz günden itibaren bizden önceki başarıları devam ettirmek için arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ettik. Son 1 yılda toplam 1500 üye yaparak üye sayımızı yüzde 37’ye çıkarttık ve genel başkan yardımcımız Numan Kurtulmuş’un elinden sizler adına plaketi aldım tüm çalışma yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizde bildiğiniz gibi 100 yataklı hastane projemiz tüm hızıyla devam etmektedir.1500 kişilik kapalı spor salonumuz bitim aşamasına gelmiştir. SGK binamızda yakında faaliyete geçecek durumdadır. Endüstri Meslek Lisesi inşaatımızın ihalesi yapıldı.2013 yılında yine yeni programa aldırdığımız Hendek İmam Hatip Lisesi’nin yurt pansiyon binasının yatırımlarını aldık 2013 yılında yapılacak. Bununla birlikte 5 derslikli anaokulu ödeneğimiz çıktı milli eğitim arsa tahsisini yapacak. Nuriye köyüne ve Hantek Mahallesi’ne 16 derslikli ilköğretim okulu yapılacaktır gerekli ödenekler çıktı yer tahsisi bekleniyor. Uzuncuorman İlköğretim Okulumuzda bu yıl 16 derslik olarak faaliyete geçecek.Tüm bu hizmetlerde katkısı olan bakanlarımıza vekillerimize il başkanlarımıza belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Son olarak Hendek Gençlik Merkezi ve Uludure Rekreasyon Projesi ile Güreş İhtisas Kulübü ile birlikte Hendek’imize vizyon katmıştır ve Hendek’imizin kalitesini artırmıştır. Bu güzel hizmetlerinden dolayı tekrar belediye başkanımıza teşekkür ediyorum “ Dedi.

Köy ve Mahalle temsilcileri adına da, köy ve mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. İl Genel Meclisi Üyeleri adına da Adem Öz faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Sakarya’da en çok genç üye Hendek’ten

Gençlik Kolları Başkanı Bilal Deniz de faaliyetleri hakkında bilgiler vererek “Bir önceki yönetimimizin devamı olarak yaptığımız çalışmalar sonucu Sakarya da en çok genç üye yapan teşkilat olduğumuzu belirtmek isterim. Köy ve mahalle temsilcilerimizle aylık istişare toplantılarımızı düzenliyoruz. Köylerinde ziyaret ettiğimiz gençlerimizi Hendek Gençlik Merkezi’nde ağırlıyoruz. Suriyeli kardeşlerimize 2 tır yardım malzemesi ulaştırdık.İlçe başkanımız ve belediye başkanımızın katılımıyla Bayraktepe  tesislerimizde teşkilat içi eğitim semineri düzenledik. Yapmış olduğumuz bu çalışmalara emek veren arkadaşlarımıza ve yönetim kurulumuza, ilçe başkanımıza ve maddi manevi yardımını esirgemeyen belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” Dedi.

5000 Hendek Hurması

Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Dursun       da faaliyetlerini anlatarak “ KETEM’e her hafta 40- 45 bayan götürmekteyiz. Salı günleri vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip onları gerekli mercilere iletmeye çalışıyoruz.Köy ve mahalle toplantıları düzenliyoruz. Başkanımız Ali İnci tarafından Hendek’te başlatılan Hendek Hurması projesiyle,  5000 Hendek Hurmasını ev ev dağıttık, başkanımıza bu projeden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Danışma meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum.

Gayretle çalışıyoruz

Çamlıca Belde Belediye Başkanı Sinan Baylan, beldedeki çalışmaları hakkında partilileri bilgilendirerek “ Su ihalemizi bitirdik. Kanalizasyonla ilgili çalışmalarımız yeni ihale aşamasına girdi.Bir yıl süremiz var Hendek’e bağlanmamıza.Şunu söylemek istiyorum hem Hendek’e hem büyükşehire, Çamlıca adına çok büyük iş bırakmamaya gayretle çalışıyoruz “ Dedi.

Biz bir bütünüz, bütünün parçalarıyız

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’de söz alarak “ Yapılan hizmetler hepimizindir. Biz 3 kasımda iktidara geldik ve altı ay sonra Başbakanımız,  Erol Kaya,  ben ve birkaç arkadaşımızla birlikte bize Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ni kurmamızı söyledi. Üç arkadaş bir araya geldik ve 12 kasım 2003 de  Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ni kurduk. Tika ile birlikte bütün Orta Asya’da Osmanlı Devleti’nin gittiği  sınırlara varıncaya kadar değil, şu anda Türkler nereye ayak bastıysa  oraya kadar giden ve oraya kadar çalışma yapan birliğimiz var. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hendek’teki projelerimizi yakın bir tarihte bir araya gelerek sizlere sunacağım. Hendek ile ilgili konularda vekillerimizde çok duyarlılar, kendilerine teşekkür ediyorum. Hep birlikte iyi durumdayız, ilçe yönetim kurulunu, hanımlar komisyonunu gençlik komisyonunu ve tüm partililerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Biz bir bütünüz, bütünün parçalarıyız ve Hendek güçlü bir teşkilat ve geçmişte de öyleydi, geçmiş arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum “ Dedi.

 

Büyükşehir üzerine düşeni yapıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da bir konuşma yaparak “Yapılan hizmetler sayesinde ülkemizi yeniden imar eden partimizin bir üyesi olarak  geleceğe biraz daha umutla baktığımızı ifade etmek istiyorum. İlçe belediye başkanlarımızın ilçelerinde yaptıkları çalışmalara ilave olarak bizde büyükşehir belediyesi olarak  üzerimize düşen görevi imkanlar ölçüsünde, adalet ölçüsünde  ilçelerimizde sürdürmeye çalışıyoruz. Önümüzde çok önemli süreç var. Asla rehavete kapılmamamız gerekiyor. Önce yerel seçim hemen arkasından Cumhurbaşkanlığı seçimi, ve ondan sonra tekrar milletvekilliği seçimi ve büyük bir ihtimalle arada bir anayasa referandumu gündeme gelecek. Onun için bu yerel seçimler yaşadığımız bütün yerel seçimlerden daha önemli. Biz mutlaka bu yerel seçimlerde alabileceğimiz en yüksek oylarla belediye başkanlarımızı iş başına getirmek durumundayız. Beraberliğimizi, kardeşliğimizi biraz daha geliştirmemiz lazım “ Diyerek çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin başbakanı değil bir dünya lideri

AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli de partililere seslenerek “  Ak Parti Türkiye’nin partisi değil bir dünya partisi, Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’nin başbakanı değil bir dünya lideri. Bugün Avrupa’nın bir tanesinin bile yapmaya cesaret edemeyeceği projelerimiz var,  3.boğaz köprüsü projesi, Marmaray bitmek üzere, demiryolu hızlı tren projemiz İstanbul’u İzmir’e bağlama projemiz başladı. İnanın Başbakana bu hükümete öyle bir güven var ki bir kuruş cebimizde para çıkmadan bu projeleri yapıyoruz.Yap işlet devret modeliyle 20 yıl 25 yıl işletilerek.Türkiye gerçekten hayal edemeyeceğimiz gelişmeleri gösterdi. Hep birlikte çalışıyoruz. Hendek de  birlik içerisinde büyük başarılar elde ediyor.  Hendek her zaman canlı oldu. Hendek Sakarya’da bir inci.  “ Dedi.

Hendek hiç bir zaman çözümsüzlüğe mahkum olmadı

Son olarak kürsüye çıkarak partililere konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu  “  Türkiye’de milletin iradesi var.. Bu millet ecdadına yakışırcasına millet olma yolunda  büyük adımlar atsın istiyoruz.. Ben bu vatanın sevdalısıyım, bu yola kefenimi giydim çıktım diyen Başbakanımıza tekrar tekrar şükranlarımızı sunmalıyız “ Diyerek sözü Hendek’e getirdi. Uncuoğlu “  Hendek  hiç bir zaman çözümsüzlüğe mahkum olmadı. Her türlü faaliyetlerde , tüm organizasyonlarda hep birlikte kol kola Ak Parti’nin Bayrağını en yükseğe taşımaya çalışmıştır. Allah bu yolda gönlünde sevda taşıyanların  yar ve yardımcısı olsun “ Dedi.

Plaketler

Konuşmaların bitmesinin ardından  Ak Parti Hendek İlçe Teşkilatı’nda mahallelerde en çok üye yapan Kamil Çan’a  milletvekili H.Ali Çelik, Ramazan Akdağ’a  il başkanı Recep Uncuoğlu ve   Ayla Tok adlı üyeye de milletvekili Şaban Dişli tarafından teşekkür  plaketi  verildi. Daha sonra soru cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.