Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Folkem Gsk (Folklor Kültür Eğitim Merkezi Gençlik Ve Spor Kulübü )Derneği Faaliyetlere Başladı

Hendek Folklor Kültür Eğitim Merkezi Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan Türk Halk Kültürünü, gelenek göreneklerimizi araştırmak, yaşatmak, korumak ve yeni nesillere aktarmak için kuruldu. Bu amaç doğrultusunda çocukların ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak Türk kültürünün yaşatılması ve nesillere aktarılması için Türk Halk Oyunları alanında eğitim faaliyetleri uzman eğitmenler tarafından yürütülüyor.

 Hendek’te Ticaret Merkezi C Blok 1. Katta olan kulüb salonunda Zeybek, Kafkas, Trabzon, Artvin, Halay, Bar, Roman, Karşılama oyunları ilköğretim, orta öğretim, üniversite düzeylerinde öğrencilere eğitimler veriliyor.

FOLKEM GSK Derneği başkanı Murat Güdek amaçları doğrultusunda yapılacak dernek faaliyetleriyle çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönelterek Türk Halk Oyunları alanında yetiştirmeyi, ilimizi ve ilçemizi yurt içi ve yurt dışında temsil etme fırsatı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Dernek eğitim faaliyetlerine katılmak isteyenlerin derneğimize şahsi müracaatıyla ya da 05057684995 iletişim numarasından başvurabileceklerini bildirdi.