Hendek Vadi Emlak
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından ‘marul yetiştiriyorum’ projesi birinci oldu.

Eskişehir’de düzenlenen Proje yarışmasında 13 Üniversite arasından “Marul Yetiştiriyorum” Projesi ile Hendek Eğitim Fakültesi birincilik ödülüne layık görüldü.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinin düzenlediği proje yarışmasına katılan Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü  “Marul yetiştiriyorum” projesi 13 proje arasında birinci oldu.

 

Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencilerinin hazırladığı  zihin yetersizliği olan öğrencilere marul dikme, marul yetiştirme ve pazarda satma becerileri öğretilerek, onların da toplumda üretken bireyler olabileceği mesajı verilen Proje ile birincilik ödülüne layık görüldü.

Hendek Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri Uğur Yassıbaş,Gökçe Yiğit,Özge Topal, Zelal Toy,Nusret Özbey ve Özlem Ülgüt’ün projesi olan Marul yetiştiriyorum projesi birincilik ödülü aldı.

 Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yeşim Güleç Aslan,Öğretim Görevlisi Fidan Özbey ve Araştırma Görevlisi Canan Sola Özgüç, özel eğitimi bölümü öğrencileri ile birlikte böyle bir çalışmayı yaparak yetersizliği olan bireylere karşı olan tutumları değiştirmeyi amaçlıyor.

SAÜ  Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Öğretmenliği' dördüncü sınıf öğrencisi Uğur Yassıbaş, Anadolu Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı '3. Geleneksel Türkiye Geneli Özel Eğitim Semineri' proje yarışmasında birincilik ödülü kazandıkları  'Marul Yetiştiriyorum' adlı projeleri kapsamında 3 yetişkin zihinsel yetersizliği olan bireye marul ekmeyi öğrettiklerini ve daha sonra ektikleri marulları toplayıp Hendek halk pazarında zihinsel yetersizliğe sahip bireylerle birlikte sattıklarını söyledi.

 

 

 

SAÜ  Zihin Engelliler Öğretmenliği mezunu Özge Topal ise çalıştıkları zihinsel yetersizliğe sahip bireylerin sosyal hayatlarının renklendiğini ve iletişime daha açık hale geldiklerini belirterek gerekli imkanlar sağlanırsa tüm özel gereksinimli bireylerin üretime katılabileceğini söyledi.

Araştırma Görevlisi Canan Sola Özgüç öğrencilerle birlikte hazırlanan projenin birinci olması ile mutluluk duyduklarını,bir çok çalışmanın da devam edeceğini belirterek öğrencilere teşekkür etti.

Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yeşim Güleç Aslan Eskişehir’de düzenlenen proje yarışmasında birinci olan Öğrenci grubuna çeşitli hediyeler vererek kendilerini bu çalışmadan dolayı kutladı.