Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Matematik ve Zeka Oyunları kulübü “Avrupa Birliğine uyumsüreci ve Bölgesel terör konulu konferans düzenledi.

Hendek Eğitim Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak Doç.Dr.Kartal Türk katıldı.

Konferansa Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Sütlü, Yönetim kurulu üyeleri,Hendek MYO Öğrenci Konseyi Başkanı Semih Çalman, Matematik bölüm temsilcisi Mustafa Koç,Öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Avrupa birliği uyum süreci ve Bölgesel terör konulu konferansta Doç.Dr. Kartal Türk öğrencilere bilgiler verdi.

 

Doç.Dr. Kartal Türk Konferansta yaptığı konuşmalarında Küresel güçler DÜNYA TİCARETİNİN SERBESTLEŞMESİYLE İLGİLİ YAKLAŞIMLAR ortaya koymuştur. Bu şekilde dünyayı tek kutuplu bir yapıya dönüştürüp yönetmek istemektedirler.

 

Evrensel Yaklaşım:

 

Tüm dünya ülkelerinde dış ticaretin serbestleşmesi yönünde yapılan çalışmaları ortaya koyan bir yaklaşımdır. Aynı zamanda gümrük vergileri, eş etkili vergiler, tüm kısıtlama ve farklı işlemlerin ortadan kaldırılmasını hedefler.

 

Bölgesel Yaklaşım:

 

Belirli bir coğrafi bölgeye yerleşmiş olan ve yakın ekonomik ilişkiler içinde bulunan ülkelerin bir araya gelmesine bölgesel ekonomi grupları denir. Bu grupların gümrük vergisi, eş etkili vergi, kota ve kısıtlamaları kendi arasında kaldırmasına ise bölgesel yaklaşım denir.

 

Bölgesel birliklere örnek AB nafta KEİ ECO D-8 ler verilebilir.

Avrupa birliği en önemli ve en başarılı birliklerden biridir.biz AB TÜRKİYEYE KARŞI ÇİFTE STANDARTLARINA VE SAMİMİYETSİZLİĞİNE KARŞIYIZ.

ÜYELİK İÇİN GEREKLİ KURALAR VARDIR BU KURALLARA BAKTIĞIMIZDA

 

BÖLGESEL YAKLAŞIMIN OLUŞMASI İÇİN GEREKLİ UNSURLAR:

 

Coğrafi yakınlık, Benzer ekonomik gelişmişlik düzeyi, Askeri politikaların ve stratejilerin yakınlığı, Kültürel yakınlık, Tarih ve dil birliği, Din birliği,

     7.Ortak çıkar ve hedef birliği

Bu kriterler açısından bakıldığında Türkiye’nin coğrafi yakınlık haricinde ab ile hiçbir birlikteliği yoktur.

Ab bir alman projesidir.Hitlerin askeri anlamda yapamadığı birlik siyasal ve ekonomik anlamda gerçekleşmiştir.

 Türkiye bu Hıristiyan kulübüne üye alınmayacaktır.

Bunu da 2005 yeni ab anayasasından anlamaktayız.bu yeni anayasada yeni üyeler için oy çokluğu değil oy birliği ilkesi Getirilmiştir.Yunanistan ve bizim onayımızla üye olan Kıbrıs Rum kesimi asla bizim üyeliğimizi kabul etmeyecektir.

İkinci değişiklik ab parlamentosunda temsilde eşitlik yerine nüfusa göre temsildir.bütün ab ülkeleri bölünmeye giderken Almanya birleşmiş ve 80 milyonu bulan nüfusuyla 103 parlamenterle temsil edilirken Fransa İtalya İngiltere 20 parlamentere sahiptir 75 milyon nüfuslu Türkiye asla bu nüfusla ab alınmayacaktır. Ancak ülke etnik temelde bölünürse buna izin verile bilir.Türkiye’deki terör ve etnik kavgaların temelinde de bu yatmaktadır.

Türkiye’nin geleceği ab de değil Türk birliğindedir.dünyadaki tüm terörün ve savaşların kökeninde Amerika İngiltere ab İsrail ve silah tüccarı küresel devletler yatmaktadır.Aynı güçler şimdi Suriye’yi dizayn ederken ülkemizi kullanmaya çalışmaktadırlar.

 Konferans sonu Matematik ve Zeka Kulübü konferansa konuşmacı olarak katılan Doç.Dr. Kartal Türk’e konuşmalarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.