Hendek İnşaat Tadilat
 

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi İl ve İlçelerde Eğitimde kaliteyi arttırmak amacı ile geniş kapsamlı proje başlattı.Proje İlköğretim,Okul Öncesi ve Özel Eğitim alanlarının tamamını kapsıyacak.

Proje kapsamında Hendek Eğitim Fakültesi Toplantı salonunda yapılan toplantıya SAÜ Araştırma ve Geliştirmeden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fatih Üstel, SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Rahmi Karakuş, Dekan Yardımcıları Yard.Doç.Dr.Mehmet Kaya,Yard.Doç.Dr.Nesrin Akıncı Çötok  ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri (Ana Bilim Dalı Başkanları) katıldı.

Projenin yürütücüsü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Rahmi Karakuş ,Böyle bir çalışmanın Sakarya ilinde Eğitimin niteliğini arttırmak için çok önem taşıdığını vurgulayarak şunları söyledi. Dekan Karakuş “Mart ayı itibari ile çalışmalarımız başladı.Çalışmalarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile yürütülecek.Bununla ilgili Valilik ile protokol imzalayarak,her yıl böyle geniş kapsamlı projeler gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Aynı zamanda bu çalışmalar il bazında Türkiye’de ilk kez yapılacaktır.Proje kapsamında Eğitim Fakültemizde ki tüm Öğretim görevlileri kendi branşlarına ilişkin araştırmalarını yürüterek yıl sonuna kadar tamamlamalarının ardından Rektörlüğümüze ve Valiliğimize sunacağız.

Toplantıda Ana Bilim dili Başkanları Araştırma projeleri ile ilgili Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fatih Üstel ve Hendek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Rahmi Karakuş’a sunumlarını yaptılar.

12 branşın yer aldığı Hendek Eğitim Fakültesinde bu yıl sonuna kadar Ana Bilim Dalı Başkanları tarafından 13 proje hazırlanarak tamamlanacak.