Hendek İnşaat Tadilat

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencilerinin de yer aldığı etkinlikler çerçevesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı üyeleri Eğitim Fakültesi bahçesinde  Otizm farkındalık gününü anlatan stand açarak öğrencileri bilgilendirdiler.Stand açmanın yanı sıra çeşitli etkinliklerde düzenleyen Toplum Gönüllüleri Vakfı üyeleri bugün saat 18:00 ve 22:00’da iki ayrı seanstan oluşacak otizmli bir bireyin hayatını konu alan film gösterimine tüm halkı davet ettiler.

Hendek TOG Koordinatörü Büşra Karaman “ Toplum Gönüllüleri Vakfı 2002 yılında gençlerin sosyal sorumluluk çalışmalarına katılımını sağlayarak hep toplumla bütünleşmelerini hem de kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulmuş ulusal bir vakıftır. Biz de Toplum Gönüllüleri Vakfı Hendek Örgütlenmesi olarak Eğitim Fakültesi ve Hendek'te yaşayan insanlarda topluma karşı farkındalık uyandırmak için çalışıyoruz. Otizm Farkındalık Günü için düzenlediğimiz bu etkinlik de çalışmalarımızdan sadece biri. 
Otizm üç yaşında başlayan ve ömür boyu süren,  sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Biz de Hendek yerelinde halkta otizme karşı bilinç yaratmak için bu etkinliği düzenledik.


Özel Eğitim Bölümü Öğrencisi Mehmet Ali Dalgıç “ Hendek'te, otizm spektrum bozukluğu tanısı almış bireye sahip ailelerin ve otizmli bireylerin artan ihtiyaçları ve çeşitlenen taleplerini karşılamak üzere otizmli birey ile ailelerin yasam kalitesini arttırmak, ailelere destek vermek, sistemli ve nitelikli bakım hizmeti hakkında bilgilendirmek üzere Hendek Toplum Gönüllüleri olarak bu etkinliği düzenledik” dedi.

Hendek TOG İletişim Sorumlusu Okan Tunçay” Farklı bireyler toplumumuzda iyi tanınmıyor ve bilinmiyor. İnsanlar genellikle önyargılarıyla hareket ettiği için  farklılık taşıyan otizmli bireylerin hasta muamelesi görmelerini engellemek amacıyla Hendek Toplum Gönüllüleri olarak gücümüz yettiğince sesimizi duyurmaya çalışıyoruz “ dedi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Hendek Toplum Gönüllüleri Vakfı üyeleri 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri çerçevesinde Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşecek olan "Temple Grandin" isimli otizmli bir bireyin hayatını konu alan film gösterimine tüm halkı davet ettiler.

Not: Toplum Gönüllüleri Vakfı üyeleri 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri çerçevesinde 03-04-2015 Cuma günü Belediye önünde açacakları standa tüm halkı davet ettiler.