Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü Öğrencileri Bilim şenliği kapsamında Materyal sergisi düzenledi.

Hendek Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü 3.sınıf öğrencileri yıl boyunca yaptıkları materyalleri sergileyerek Ortaokulu öğrencilerine yapılan materyaller hakkında bilgiler verdiler.

Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü öğrencilerin Topluma Hizmet Uygulama dersi kapsamında hazırladıkları okul bahçesinde resim sergisi ve okul salonunda materyal sergisi ortaokulu öğrencilerinden  yoğun ilgi gördü.

Yard.Doç.Dr. Aysun Öztuna Kaplan nezaretinde düzenlenen Materyal sergisi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 3.sınıf öğrencilerinin tamamının katılımı ile gerçekleşti.

Fen Bilgisi Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi Hatice İlkaz ” 1. dönem materyal geliştirme dersi kapsamında yapmış olduğumuz projeleri bugün ilköğretim öğrencilerine sunduk. Hocalarıyla beraber gelen öğrenciler yapılan materyalleri çok sevdiler. Hocalar yapılan materyallerin görsel zekaya hitap ettiğini söylerdiler. Öğrenciler materyalleri ve bilim şenliğinde yapılan deneyleri çok eğlenceli buldular. Eğlenirken öğrendiler. Derslerde bunlar gibi materyallerin kullanılması fen ve teknoloji dersinin çok eğlenceli olduğunu öğrencilere gösterir. tutumlarının iyi yönde gelişmesini sağlar” dedi.

Fen Bilgisi Öğretmenliği 3.sınıf öğrencisi Elvan Toruk  “ Materyal geliştirme dersinde yapmış olduğumuz materyaller ilköğretim öğrencileri tarafından ilgi gördü. Oldukça eğitici olabileceğini gördük. Öğretmenler eğitici olabileceğini ve dikkat çekmede başarılı olduğunu söylediler. Bunu duymak oldukça güzeldi. Bilim şenliğinde yapılan deneyler basit ve dikkat çekici olduğu için öğrencilerin ilgisini çekti. Bu da fenin aslında eğlenceli olduğunu gösterdi. Bu yüzden oldukça memnun olduk” dedi.

Materyal sergisini gezen Ortaokulu öğrencileri Materyal sergisini ilgi ile gezdi.