Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü öğrencileri Fakülte bahçesinde bilim şenliği düzenledi.

Öğretim Üyeleri Yard.Doç.Dr.Elif Atabek nezaretinde Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü Öğrencileri İlknur Yıldırım,Halime Arslan, Ayşe Hamsi, Cihan Birdağ, Eda Özçelik, Bağdagül Yüzük, Ümran Karaca, Burak Koçyiğit, Muhammet Aktürk’ün Topluma hizmet uygulama dersi kapsamında düzenlediği bilim şenliğini İlçe Ortaokulu öğrencileri gezdi.

Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü öğrencileri Ortaokulu öğrencilerini bilim şenliğini gezdirerek bilgiler verdiler.

 

Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü öğrencisi İlknur Yıldırım düzenledikleri bilim şenliği ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi. Yıldırım “Şenlik belli günlerde yapılan, coşku veren eğlenceli gösterilerin tümüdür.  Düzenlediğimiz “Bilim Şenliği” ile birlikte öğrencilerde bilimsel merak uyandırmak, yeni ve yaratıcı fikirler üretebilmelerini sağlamak, gözlem yaparak, “Neden?” ve “Nasıl?” sorularını sormalarına fırsat vermek amaçlanır. Günlük hayatın içindeki ayrıntıların, bilimsel yöntemlerle açıklanabileceğini keşfedip yeni bakış açıları kazanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Etkinliğimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Aldığımız olumlu tepkiler bizi çok mutlu etti.8 farklı okuldan gelen öğrenci ve öğretmenlerine bilim şenliği projemizle deney etkinlikleri , materyal tasarımı sergisi gibi faaliyetlerle eğlenceli aynı zamanda bilgi yüklü bir gün yaşatmayı amaçlamıştık. Okulumuz çapında da büyük ilgi gören projemize katkılarından dolayı  hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

 Eğitim Fakültesi Öğrencileri “ Bilim şenliğinin geleneksel olarak her yıl okulumuzda düzenlenmesi bizi çok mutlu edecektir. Hendek ilçesindeki okullara katılımlarından dolayı ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Bizden proje aşamasında yardımlarını esirgemeyen tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz” diyerek bu mutluluğu birlikte yaşadıklarını ifade ettiler.