Hendek Vadi Emlak
Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı Halil İbrahim Fırtına ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri  'Sakarya Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu' na Anlamlı Ziyaret.

 SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Dersi kapsamında ziyaret eden Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu' nda öğrencilerle ve yurt görevlileriyle keyifli vakit geçirdiler. Ziyareti Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden Necdet Köse, Suat Duman, Sibel Bayram, Derya Şimşek, Şükran Yıldırım gerçekleştirdi. Öğrenciler ziyarette Yurt Yönetiminden Şermin Bayrak ve görevli öğretmenlerle görüşerek bilgiler aldılar. Çocukların ilgi ve alakalarına göre yapılan çeşitli etkinliklere Hendek Eğitim Fakültesi öğrencileri de katıldı. 

 

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi öğrencilerinden Sibel Bayram  'Çok sıcak bir ortam, çocukların her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Yurt yönetimindeki herkes çocuklara karşı çok ilgili, bizi de çok iyi karşıladılar, birlikte oyunlar oynadık. Hepsi pırıl pırıl çocuklar, Sakarya' ya bu imkanı sağlayan Valiliğe ve bu ders kapsamında bu kurumu tanımamıza vesile olan Yrd.Doç.Dr. Sevgi Coşkun Keskin' e ben ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.'

 

Ayrıca Topluma Hizmet Dersi kapsamında Sakarya Deprem Müzesi de gezildi. Deprem Müzesini gezen öğrenciler Depremi ve acılarını tekrar yaşadıklarını ifade ederek deprem konusundaki sorumluluklarını  hatırladıklarını söylediler.

Gezi ile ilgili Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Necdet Köse 'Ben de bir Sakarya’lıyım, deprem gerçekten hepimizi derinden etkiledi. Çok şükür ki Sakarya’da çok çabuk toparlandı. Sakarya'ya yardım eden tüm isimli ve isimsiz kahramanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi bu konuda bilgilenmeye sevk ettiği için Sevgi Hocamıza çok teşekkür ediyorum.'