Hendek Vadi Emlak
     Hendek’te Eğitim Bir Sen Başörtüsüne özgürlük çerçevesinde başlattıkları imza kampanyasında Hendek’te 2 bin imza topladılar.İmza kampanyasına Eğitim Bir Sen’in yanı sıra Diyanet Sen ve Sağlık Sen’de destek verdi.

 Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen, kurulduğu günden itibaren temel hak ve özgürlüklerden yana taraf olurken, bunun aksi uygulama ve dayatmaların karşısında mücadele etti.

Eğitim Bir Sen Hendek Temsilcisi Kadir Görme imza kampanyası ile ilgili şunları şunları söyledi” Bu onurlu duruşunu eyleme dönüştürerek, Memur sen olarak, 30 Kasım 2012'de TBMM önünde kamu görevlilerinin kılık ve kıyafet özgürlüğünü elde etmelerine yönelik başörtüsüne özgürlük eylemi, Eğitim-Bir-Sen olarak ise, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde basın açıklamaları ve 2 Ocak 2013'te yeni yılın ilk mesai gününde serbest kıyafetle işyerlerine gitme eylemini gerçekleştirdik.Yeni bir kampanya ile başörtüsü özgürlüğünü 10 milyon imza ile Siyasi İktidardan talep edeceğiz. Ülke geneli ve ilçemizde 30 günde toplayacağımız, kamuoyu yoklaması niteliğindeki imzaları hayata geçirilmek üzere Başbakanlığa sunucağız. İlçemizde kuracağımız stantlar ve başörtüsü mücadelesine gönül vermiş teşkilatlarımızın gayretleri ile 5 bin imzayı ilçemizden Ankara’ya göndermeyi hedefliyoruz.

Görme “ Ülkemizde yıllardır kılık-kıyafet yasağı sebebiyle birçok bedel ödendi, yeni bedellerin ödenmemesi için yasağın kalkması gerekmektedir. İnsana ve insanların manevi değerlerine duyarlı olan sivil toplum örgütleriyle dernekleriyle, cemaatleriyle imza kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.Hendek belediyesi ticaret merkezinde  halkımızdan 1200 imza topladık .bize destek veren başta Diyanet sen ve Sağlık sen başkanlarına üyelerine ve değerli hendek halkına teşekkürlerimizi sunuyorum.