113’ncüsü gerçekleşen yayla şenliklerine Karadenizli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hendek Dikmen Yayla şenlikleri 2 gece 3 gün sürdü. Yaylaya çıkan vatandaşlar çalan Karadeniz müzikleri ile gönüllerince eğlendi.

Bu yıl 113’cüsü gerçekleşen Dikmen Yayla şenliklerine 28.Dönem AK Parti Milletvekili Ali İnci Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Süleyman Sercan Candan, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ali Kemal Sofu, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkan Vekili ve Şalpazarı Şalpazarı Eğitim Dernek Başkanı Hasan Keskin, Sakarya Dernekler Federasyon Başkanı Yaşar Saka, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Haşim İskender, Dikmen Karadenizliler Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Nihat Günbatı, Hendek Karadeniz Havalisi Kültür ve yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Paslı, Hendek Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Kadir Yağlı,  Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş yayla şenliklerine katılarak temiz hava ve Karadeniz müziklerinin tadını çıkardılar.

 

Hendek Dikmen Yayla Şenliklerinde yöresel kıyafetlerini giyen mahalle sakinleri yayla şenliklerinde sahneye çıkan Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Onay Şahin, Meryem Akyüz, Hasan Ali Kel, Emre Sarıca, Beratcan Sarı, gibi isimlerin seslendirdiği birbirinden hareketli Karadeniz müzikleri ile Yaylacılar 100’e yakın kişi ile  horon halkası kurarak saatlerce çalan müzik eşliğinde eğlendiler.

 

Hendek Dikmen yayla şenliklerine son gün katılan Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ali Kemal Sofu 113’ncüsü gerçekleşen Dikmen Yayla şenliklerinde bir konuşma gerçekleştirdi.

Sofu “bu güzel organizasyonu gerçekleştiren mahalle muhtarımıza ve Dikmen Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir etkinlik olmuş. Sadece Hendek’in değil Sakarya’mızın yüz akı. Bölgemizin örnek bir şenliği Dikmen sadece yayla şenlikleriyle değil, Hamsi festivali ve daha birçok şenlikleriyle tüm bölgeye örnek. İlçenin reklamı olan ekranlarda seyrettiğimiz organizasyonlara sahip olan bir köyümüz, muhtarımızın ve Derneğimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

113’ncüsü düzenlenen Dikmen köyü Yayla şenliğine katılan vatandaşlar 3 gün çalan Karadeniz müzikleri ile gönüllerince eğlenerek doğal güzelliklerin tadını çıkardı. Şenliğinin Bayram Tatiline denk gelmesi ile birlikte yurt dışından memleketlerine gelen Dikmenli vatandaşlar hasret gidererek stres attı.