Son günlerde en çok konuşulan konu Turgut Babaoğlu’nun yuvasına dönmesi konusudur. Özellikle sosyal medyada insafsızca bir saldırı vardır.

Vay efendim nasıl dönermiş?

Vay efendim büyük birliğe ihanet etmiş!

Vay efendim nasıl niçin ile dolu cümleler…

Hadi oradan diyesi geliyor insanın.

Hadi oradan…

Bir kere bu olayı kimse farklı ve ahlaksız boyutlara taşımasın. Babaoğlu yaklaşık otuz küsur yılını bu davaya adamış bir ülkücüdür. Onu başka partiye iten durumu ve olayı iyi tahlil etmek zorundayız. Hiç kimse durup dururken ve sebepsiz yere evini terk etmez. Bunun Babaoğlu için nasıl zor bir karar olduğunu bilmek lazım. Ömrünün üçte ikisini adadığı davasından kopmasının onda nasıl üzüntülere sebep olduğunu iyi biliyorum. Hatta seçimin kazanıldığı ilk dakikalarda “Bu sevincimiz biraz buruk oldu, keşke bu sevincimizi üç hilalli bayrağın altında yaşayabilseydik” diyecek kadar dava sevdalısıdır. Turgut Babaoğlu dönmemiştir, kıvırmamıştır. Bir süreliğine zorunlu ayrıldığı ocağına davasına koşmuştur. Ülküdaşlarıyla kucaklaşmıştır…

Burada Büyük Birlik partisine ihanet falanda yok. Bu parti 2014 seçimlerinde yaklaşık 178 oy almış bir parti. Yani bu oyla değil belediye başkanı muhtar bile seçilmek zordur. Babaoğlu’nun Hendek’te aldığı oy BBP’nin tüm Sakarya’daki oylarından fazladır. Seçimde alınan 24 bin oy Babaoğlu’nun şahsi oyudur. Kimse BBP’ye oy verme meraklısı değildir. Kimse kendine pay çıkarmasın. Bu partinin il başkanının açıklamaları oldukça vahimdir. Rahmetli Genel başkanlarının sözleri ile Babaoğlu’na saldırması da komiktir. Kendisine 91 seçimleri sonrası rahmetli genel başkanlarının yaptığını hatırlatmak isterim. O özlü sözleri 91 yılında yaşananlar için kullanırsa ne anlamlar çıkar?

Hele Ak parti sevenlerinin sitemlerini anlamak mümkün değil. Bir kere Babaoğlu Cumhur ittifakına gelmiştir. Tepedeki birlikteliği inkâr edercesine yapılan açıklamalar cumhur ittifakı ruhuna ne kadar uyuyor? Tıpkı Akyazı’da olduğu gibi Hendek Belediyesindeki meclis sayısı 25-0 Cumhur ittifakının olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın Devlet Beyle olan uyumunu burada da sürdürmek gerekir. Kötü sözlerden kaçınmak birlikteliğin gücünü göstermek lazımdır.

2020 yılında Babaoğlu’nun eli daha da güçlenmiştir. 25-0 bir meclis, iki ilçe başkanı, iki il başkanı, beş milletvekili, 16 bakan artık Babaoğlu’nun arkasındadır. Sn. Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız da cabası. Bu birliktelik Hendek ilçemize büyük katkılar sağlayacaktır. 2020 yılı inşallah ilçemiz için hizmette atağa kalkma yılı olacaktır.

Bu yuvaya dönüşün Hendek için çok büyük anlamı vardır. Babaoğlu Hendek için yeni bir başlangıcın fitilini ateşledi. Vizyonu ve verdiği sözlerin yerine getirilmesinin önü açıldığını düşünüyorum.

Hendek ilçemizin güzel insanlarına düşen destek olmaktır. Eminim ki belediyemizde “gönül seferberliği” başlatarak hizmet atağına geçecektir. Ayrıca Babaoğlu’nun partisinden ziyade Hendek’e neler yapacak neler kazandıracak bunları konuşmak daha gerçekçi olacaktır. Bundan kazananda ilçemiz ve ilçemizin güzel insanları olacaktır.