Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi tarafından yapılarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilen Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nin bahçesine Hendek Belediyesi tarafından fitness park yapıldı. Huzurevi sakinlerinin ilgi gösterdiği fitness parkta uzmanlar eşliğinde spor yapılıyor.

“Yaşlısına hürmet etmeyen, yaşlanınca hürmet görmez” sözünü kendilerine düstur edindiklerini söyleyen Başkan Ali İnci, “Yaşlılarla ilgili sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına Devletin değil, toplum olarak herkesin sorumluluğundadır. Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Bizler görev geldiğimiz günden bu yana belediyecilik hizmetimizde bu hassasiyetleri gözeterek hizmet ediyoruz.”dedi.

Hayatın her safhasında olduğu kadar yaşlılıkta da egzersiz önerildiğini söyleyen İnci, “Beden eğitimi öğretmeni olarak sporun bilincinde olan biriyim. Yaşlılıkta spor eklem esnekliğini arttırmak, kas gücü ve dayanıklılığını arttırmak, günlük aktiviteleri uygulamak için gerekli olan enerjiyi arttırmak, hastalıktan iyileşmeyi çabuklaştırmak ve stresle daha kolay başa çıkabilmek, diğer insanlarla bütünleşebilmek için fırsat oluşturmak ve yaşlıyı daha mutlu kılmak için önerilir.”diye konuştu.

Hendek Melek Nişancı Huzurevi sakinleri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek, İnci’nin hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadıklarını ifade ettiler.