Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediyesi Meclisi Aralık ayı toplantısı Belediye Başkanı Ali İnci başkanlığında gerçekleşti.Meclis toplantısına vatandaşların yanı sıra Kemaliye Mahallesi Komisyon üyeleride misafir olarak katıldı.

Hendek Belediye meclis toplantı salonunda 6 gündem maddesi ile gerçekleşen Meclis toplantısı açılışında İnci Dünya engelliler gününü kutlayarak oturumu açtı. Başkan İnci ayrıca Engelliler günü nedeniyle Belediye binasına asansör yapımının en kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçeceği sözünü verdi.

Hendek Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında MHP Grubu sözcüsü Hüdaverdi Bahadır 3 Aralık Dünya engelliler nedeniyle Meclis üyelerine ve misafirlere gül hediye etti.

Gündemin 1.maddesinde Belediye de 2015 yılında çalıştırılacak geçici işçilerin vizelerinin onaylanması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2.maddesi Çamlıca mahallesinin numarataj,cadde ve sokak isimlerinin görüşülerek karara bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

Kentsel Dönüşümde söz sahibi Komisyon

Gündemin 3. Maddesinde  Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili komisyonun kurulmasının karara bağlanması ile birlikte Komisyonda Belediye Meclis üyelerinden Şenay Sakal, Cengiz Şişman, Hasan Altuntaş, Adem Sefa,Belediye personelleri  Selami Uludağ, Tunahan Kuru, Kemaliye Mahalle Halkından Muhammet Üstündağ, Osman Okuşluğ, Gökhan Bilgin, Mehmet Güler, Zafer Küçük, Hakan Başkara isimleri önerildi. Önerilen isimlerden kurulan Komisyon oy birliği ile kabul edildi.

4. Madde; Etik Kurul Kurulması oylamaya sunuldu. Yapılan oylama sonucunda, Hasan Altuntaş, Adem Sefa, Cengiz Şişman, Kançeri Jane, Hilal Uludağ oy birliği ile kabul edildi.

5. Madde; Puna Ortaköy’de Kur-an Kursu açılması için İrtifa hakkının 30 yıllığına Müftülüğe verilmesi teklifi 5 yıl olarak kabul edildi.

6. Madde; Himpaş’ın kredi kullanması ile ilgili gündem oy çokluğu ile kabul edildi.

Son olarak kış saati uygulamaları nedeniyle Meclis toplantı saati değiştirilerek saat 15:00’a alındı.

Gündem dışı söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır daha önce verdikleri gündem maddeleri ile ilgili gelişmelerin ne durumda olduğu ile ilgili Meclisin bilgilendirilmesini talep etti.Bahadır ayrıca Hastane mevkii ve Çevreyolu Henmar mevkiinde trafik kazalarının çok olduğuna dikkat çekerek buralarda kavşak yapımı için gerekli çalışmanın yapılmasını talep etti.

Engelli Meclis üyesinden eleştiri ve kutlama

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Meclisin tek engelli Meclis Üyesi olan MHP Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş gündem dışı söz aldı.

Bir engelli olarak Meclis üyesi olmasını sağlayan MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu’na teşekkür eden MHP Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş “ Dünya sağlık örgütünün verilerine göre dünyada 500 milyon engelli yaşamaktadır.Bu rakam ülkemize nüfusun % 12,30’u yani yaklaşık 8.5 milyondur.Engelli bireylerin toplumla kucaklaşmasını ancak sosyal devlet,sosyal belediyeler gerçekleştirebilir.Maalesef ülkemiz bu alanda dünya standartlarının çok gerisindedir.Maalesef ilçemiz de bu noktada  çok iyi durumda değildir.Özellikle okullar ve kamu kurumları engelli bireyler hiçe sayılarak yapılmıştır.Hükümet konağımızın bulunduğu yerde engelli otoparkı yoktur.Ve yine arabamı park edip geldiğim Belediye otoparkında da böyle bir yer yoktur.Hatta belediye binasının civarında yoktur.Bunlar eleştiri anlamında değil ihtiyaçlarımız manasında dile getiriyorum.Unutmayın ki hepiniz birer engelli adayısınız.Tüm engelli kardeşlerimin daha yaşanabilir bir ilçe ve ülke hayalinin gerçekleşmesi dileğiyle 3 Aralık engelliler gününü kutluyorum” dedi.

Hendek Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı gündem dışı konuşmaların ardından sona erdi.