ÇİKOLATA TADINDA MECLİS TOPLANTISI

Meclis toplantısı öncesi Yurt Dışı görevlendirilmesinin ardından dönerek toplantıya katılan MHP Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş Meclis salonunda bulunan Meclis üyeleri ve vatandaşlara Çikolata ikramında bulundu.

Gündem dışı söz alan MHP Grup Sözcüsü Hüdaverdi Bahadır 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlarken önümüzde ki günlerde gerçekleşecek olan 10 Kasım'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat yıl dönümü nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitleri yad etti. Hendek’in evladı MHP Grup Başkanvekili olan MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül’e görevinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Yapılan kavşaklarla ilgili teşekkürlerini ileten Bahadır SASKİ ile şikayetleri dile getirdi. “SASKİ’nin bir çok eksiklikleri var. Bunları tespit ettik. İstiyorum ki SASKİ’yi eleştirelim. Cezaevinin yapıldığı yerlerde lağım suları resmen kapıların önüne akıyor. Bu bir hem Hastalık hem de hijyen açısından sağlıklı değil. Biz onlara şunu dedik. Malzemesini verin. Bizlerde yardımcı olalım. Tamam dediler geçiştirdiler. Bunların takipçisi olalım” dedi.

Gündemde bulunan maddeler tek tek görüşüldü.

Gündemdeki, Belediyemiz mülkiyetinde bulunan İlçemiz Akova Mahallesi tapunun 1328 ada 1 nolu 2.994,71 M2 lik parselin Dini Tesis olarak Hendek Müftülüğüne tahsis edilmesi maddesi ile İlçemizdeki SEDAŞ'a ait trafo yerlerinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması ile ilgili komisyon raporu ve İlçemiz Kemaliye Mahallesi (14 Ada) için 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması ile ilgili komisyon raporu maddeleri görüşülerek kabul edildi. 

Gündemin diğer maddesi olan,  İlçemiz Kurtköy Mahallesi (104 Ada) için 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması ile ilgili komisyon raporu da görüşülerek komisyona iade edildi. 

İlçemiz Servetiye Mahallesi 1368 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması maddesi İmar Komisyonuna havale edilirken,  Belediyemize ait kullanım olanağı bulunmayan 2 adet iş makinası ile bir adet römorkun (54HB14-01, 54HB14-04, 54KF099) satışları ile ilgili madde de Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İlave gündem maddesi olan, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 54 TV 926 plakalı çekici ile 54 YU 603 plakalı otobüsün hibe olarak istenmesi maddesi de görüşülerek kabul edildi.