Hendek İnşaat Tadilat

Hendek Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında,  meclis toplantı salonunda yapıldı.

Gündemde bulunan 6 madde ve 2 ek madde tek tek görüşüldü.

Cadde İsminin Değiştirilmesine Aygüneş’ten tepki

Gündem maddeleri öncesi MHP Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş, geçtiğimiz meclis toplantısına gündeme gelen, Rasimpaşa Mahallesi ile Bayraktepe Mahallesi ortasından geçen Şehit Pilot Ahmet Ersoy Caddesinin isminin değiştirilmesi ile ilgili gündem dışı söz aldı.

Aygüneş, “ Bu Şehidimizin Şehitliği mi düştü? Hendek’te başka Cadde mi yok? Yeni bir isim verilecekse ki tahminime göre 15 Temmuz ile ilgili bir isim verilecek. Yeni açılan Hastane yoluna verilebilir bu isim. Burada Hendek’in evladı olan bir Şehidin adının değiştirilmesindeki gaye nedir? Bildiğim kadarıyla 30 kişi imza vermiş bu konuyla ilgili. Fakat Mahalleden birçok kişi ile görüştüm bu konuyla ilgili tepkililer, bu ismin değiştirilmesini istemiyorlar. Bu konunun bizim komisyonlarımızda dahi görüşülmeye kayda değer olmadığına inanıyor ve bu yönde karar alınmasını teklif ediyorum diye konuştu.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü konu ile ilgili olarak konunun komisyona olan bir teklif olduğunu dile getirerek konuyla ilgili olarak komisyon ne karar verirse onu uygularız fakat sonuçta Vatandaşlarımızdan bizlere gelen bir talep var ve biz bu talebi görmezden gelemeyiz. Konu komisyonumuzda ve komisyonumuz halen bu konu ile alakalı olarak bir görüş bildirmedi. Ama en azından Belediyemizin sanal medya dediğimiz kısımdan konu ile alakalı olarak Vatandaşlarımızdan Cadde ile alakalı teklifler gelsin, Meclisimiz ve komisyonumuz hangisine karar kılarsa o olsun diye konuştu.

Gündemde bulunan, 2017 Mali Yılı Belediye tahmini bütçesi ve 2017 Mali Yılı ücret tarifesi maddeleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemdeki diğer maddeler, Belediyemize ait kullanılamayan iş makinelerinin satışları ile ilgili komisyon raporu, imar tadilatı ile ilgili komisyon raporu ve Belediyemizde mevcut bulunan iki adet itfaiye aracının Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi maddeleri de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesi olan Belediyemize ait olan Başpınar,  Soğuksu ve Akçayır Mahallesinde bulunan 4 adet taşınmazın satışının yapılabilmesi için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesi, Soğuksu ve Akçayır Mahallesi için oy birliği ile kabul edilirken, Başpınar Mahallesi ile ilgili yetki verilmesi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündeme ilave edilen, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Belediyemize hibe olarak verilecek olan kamyonun hibe edilmesi oy birliği ile ve yeni terminal binasının 10 yıllığına kiraya verilmesi için Belediye Başkanı ve Encümene yetki verilmesi maddeleri de görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.