Hendek Vadi Emlak
Hendek Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Ali İnci Başkanlığında toplandı.

Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.

Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesine başlanmadan önce  MHP Grup üyeleri 6 maddelik ek gündem maddesini Meclis’e başkanlık yapan Belediye Başkanı Ali İnci’ye iletti.MHP Grubunun sunduğu gündem maddelerinin bir sonra ki toplantıda görüşülmesine karar verildi.

Maddeler Oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddeleri olan 2015 Mali yılı Belediye bütçesinin görüşülerek karara bağlanması,2015 yılı Belediye ücret tarifesinin  görüşülerek karara bağlanması, İlçeye gelen toptancı araçlarının şehir merkezine giriş çıkışı ile Pazarcı esnafının pazaryerine giriş çıkış saatlerinin belirlenmesi komisyon tarafından yapılan çalışmalar sonucu oylama yapıldı.Gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Son gündem maddesi olan Belediye imar harçları tarifesinin yeniden belirlenmesi için Plan ve Bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Toptancı ve Pazar esnafına saat uygulaması

Gündem maddelerinden olan Toptancı araçlarının şehir merkezine giriş çıkış saatleri belirlendi.

Belirlenene saat uygulamaları sabah 11:00 ile 18:00 saatleri arasında gece 24:00 ile 08:00 arasında şehir merkezine girişlerine izin verilmemesine karar verildi.

Toptancı araçları şehir merkezine 08:00 ile 11:00 arası ve akşam 18:00 ile 24:00 saatleri arasında giriş yapabilecek.

Pazarcı esnafı ise sabah 10:00 ile 20:00 saatleri arasında Pazaryerine araçlarını kesinlikle sokamayacaklar.Kış mevsiminde ise sabah 10:00 ile 18:30 arası araçlarını pazaryerine sokamayacaklar.

MHP grubundan6 maddelik önerge

MHP Grubu, 6 maddeden oluşan  1-Belediyeye ait mülk ve arsa satışlarında Başkana her bir satış için meclisten ayrı ayrı yetki alması,2-Belediyeye ait HİMPAŞ şirketinin bütçe,iştigal konusu ve işletmesiyle ilgili Meclisin bilgilendirilmesi,3-Kentsel dönüşümde proje aşamaları ve gelinen noktada İmar komisyonunun belli aralıklarla bilgilendirilmesi,4- Meclis üyelerinin ,Eğitim,Sağlık,spor,kültür gibi konularda bir başlık seçerek her meclis döneminde ilçemizle ilgili bu konularla araştırma yapması ve meclise getirilmesi,5-İnşaatlardan alınan şerefiye ve bağışların açıklığa kavuşturulması ,6- İmar da kısıtlı halde bulunan,Park,bahçe,camii gibi alanlarda ki emlak vergilerinin alınmaması hakkında Meclis Başkanı Ali İnci’ye ek gündem maddelerini sundu.

Meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından MHP Grubu adına söz alan Hüdaverdi Bahadır ,Vatandaşların şikayetlerini iletti.Özellikle sokak köpekleri hakkında vatandaşların şikayetçi olduklarını söyleyerek,Remzi efendi caddesinde de trafik ile ilgili  problem yaşandığını ve Caddenin çok dar olması nedeniyle sürücülerin bazı zamanlarda tartışma yaşadığını söyleyerek çözüm noktasında çalışmaların yapılmasını istedi.

MHP Meclis Üyeleri Pazarcı esnafının ürünlerinin yüksek fiyatta olmasının sebeplerinden birinin yer işgal ücretlerinin yüksek olmasından şikayet ettiklerini dile getirdiler.

Belediye Başkanı Ali İnci ,sokak köpekleri ile ilgili çalışmaları gerçekleştirdiklerini,Cadde ile ilgili sorunun ise kısa süre sonra çözülerek hastane altından açılacak yeni yol ile tek yönlü çalışacağını sözlerine ekledi.

İnci ayrıca Pazar esnafı ile ilgili yeni bir çalışma başlatacaklarını ve vatandaş alacağı ürünü kendisi seçerek alacak,vatandaşımıza çürük ürün satılmasının önüne geçeceğiz.Üç yıldır yer işgal bedeline zam yapılmıyor diyerek açıklama getirdi.