HALK BAYRAMLAŞMASI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Müftülüğü Toplantı Salonu’nda yapılan bayramlaşma programının ardından ilçede vatandaşlarla bayramlaştı. Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ve protokol mensuplarıyla birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğünde ve İlçe Jandarma Komutanlığında bayramlaşma programına katılan Babaoğlu, daha sonra hastane ve huzur evini ziyaret etti. Burada polisler ve askerlerle bayramlaşan Babaoğlu, Kaymakam Burhan ile birlikte hastanede tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek bayramlarını kutladı.

 

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA

Ardından Melek Nişancı Huzur evine yapılan ziyarette yaşlıların bayramını kutlayan Babaoğlu, Hendek’te yaşanan bayram coşkusuna vurgu yaptı.Babaoğlu programlarının devamında Hendek Mezarlığında yapılan çiçek dağıtımına katılarak, şehit mezarlıklarını ziyaret etti. Şehitlerimizin kabri başında dualar eden Babaoğlu, yakınları ve tüm hayatını kaybedenler için dualar okudu. Başkan Babaoğlu gün boyu bayramlaşma programlarına katılırken, diğer yandan da ekiplerin çalışmalarını yerinde takip ederek bayram uyarılarını yineledi.

 

EKİPLERE TALİMAT

Vatandaşların huzurlu ve güzel bir bayram geçirmesini  dileyen Başkan Babaoğlu, “ Birimlerimiz vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini usulüne uygun yerine getirebilmesi ve bayram süresince herhangi bir aksaklığa mahal vermemek için görevlerinin başında olacaklar.Bayramlar dayanışma, paylaşma ve muhabbetin, çıkarsız en yalın haliyle yaşandığı günlerdir. Birliğimizi, beraberliğimizi, saygımızı geliştirmek, dostluğa olan inancımızı da pekiştirmek istiyoruz” dedi

 

BAYRAMI KUTLADI

Babaoğlu, “Bu duygularla Hendekli hemşerilerimin, Sakaryalıların, ülkemizin, Türk Dünyasının ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayramın tüm insanlığa kardeşlik getirmesini diliyorum. Nice bayramlara, hep birlikte, el ele, kol kola ve gönül gönüle kavuşmayı yüce Rabbim’den niyaz ediyorum. Hendek birliğiyle ve kardeşliğiyle örnek olmaya devam ediyor. Hendek için hep birlikte hizmet dolu nice bayramlara” ifadesine yer verdi. Babaoğlu tayin olan Kaymakam Orhan Burhan’a da teşekkürlerini iletti.

 

KAYMAKAMA TEŞEKKÜR

Hendek’te 3 yıldır görev yapmasının ardından Antalya Muratpaşa İlçesine tayin olan Kaymakam Orhan Burhan’a başarılar dileyen Babaoğlu, “Sayın Kaymakamımıza ilçemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.  Protokol bayramlaşmasında yapılan ziyaretlerde Kaymakam Orhan Burhan ve Başkan Turgut Babaoğlu’nun yanı sıra Hendek Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaverdi Bahadır ile Fatih Öztürk, Hendek İlçe Müftüsü Murteza Gür, BBP İlçe Başkanı Engin Yapıcı,Hendek Belediyesi meclis üyeleri ve daire müdürleri, BBP Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Gürbüz ve kadınlar kolları üyeleri de yer aldı.