Açılışa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti il Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Büyük şehir Belediyesi Başkan vekili Şenay Sakal, Hendek Ak Parti ilçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Hendek Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, sivil toplum örgütü başkanları ve  vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Açılış Öncesi park alanının tamamına yakın bölümü iftar masaları ile donatıldı On bine yakın Hendekli vatandaş açılışa katılım gösterdi, İftar Sofralarını selamlayarak alana giriş yapan Başkan Tocoğlu’ya Hendekliler yoğun ilgi gösterdi.

 Açılış Öncesi Hendek Rasim Paşa Cami imam hatibi Arif Türk Hocanın okuduğu Kuran tilaveti ile başlayan program daha sonra konuşmalar ile devam etti.

Konuşma için kürsüye gelen   Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü sözlerinde ‘’ Öncelikle sağlıklı bir şekilde huzur ortamında ramazan ayını geçirmenizi. Rabbimden kadir gecesine de ulaşmayı, bayramını da bu güzel mekanda hep beraber bayramlaşmayı Allahtan niyaz ederim.

Bu alan uzun bir zamandır Hendek Halkının hizmetinde değildi. İçerisinde bulunan özellikle Özdek denilen tesisimiz yıllarca hizmetini yapmış ve miladını doldurmuştu. Bizim ticari alanımız sadece 6 bin metre idi. Büyükşehir belediye Başkanımıza burada güzel bir park yapılması ile alakalı teklif götürüldüğünde tereddütsüz kesinlikle hayır demeden olumlu cevabı aldık ve 4 adet proje elimize verildi. Proje seçme hakkını da Büyükşehir belediye başkanımız bizlere bıraktı. Ben Özellikle burada yapılan tüm çalışmalarda Büyükşehir Belediye başkanımızın nezaretindeki tüm daire başkanlarımıza, burayı imar eden kazasız belasız bitiren müteahhit firmamıza, özellikle bu değerli hizmeti buraya kazandıran Büyükşehir belediye başkanımıza  çok teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum’’ dedi.

İdarecilerin De Yaşamış Olduğu Şehirde Hayalleri Vardır

Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç yaptığı konuşmada ’’Şehirler dendiği zaman şehirler hatıralarla hayallerin mekanı olarak tarif edilir. Herkesin yaşamış olduğu ilçede yaşamış olduğu bir çok hatıraları vardır. Özellikle idarecilerin de yaşamış olduğu şehirde hayalleri vardır. Ben inanıyorum ki burada bugün açılışını yapacağımız bu park gerçekten insanların hayallerini zorlayan bir park. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımla, Hendek Belediye Başkanımla bu tesisi daha evvelden de gezdik. Her şey düşünülmüş, insanımızın yaşam kalitesini arttırma adına, burada rahat bir zaman geçirme adına, nikahından konferansına, oturmasından, sohbetine her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, çok güzel bir proje ortaya çıkmış. Belediyecilerin görevi ilçelerinden yaşayan insanların yaşam kalitelerini arttırmak. Ben Sakarya’ya bakıyorum sadece Hendek olarak değil şehrin her yerinde çok güzel hizmetler yapıldı. Buda Şehrimizin artık bir tık daha yukarı çıktığını hep beraber görüyoruz’’ dedi.  

Daha sonra mikrofona gelen Kaymakam Orhan Burhan yaptığı değerlendirme yapılan parkın bir yıl kısa bir sürede bitirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek emek veren Büyükşehir belediye başkanı Toçoğlu ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllüye teşekkürlerini ifade eden bir konuşmada bulundu.

Son olarak kürsüye gelen Başkan Toçoğlu ‘’ Bugün hepimiz için çok özel bir gün. Mübarek Ramazan ayının ilk cumasını idrak ettiğimiz bu günde ilçemiz için son derece modern bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ne mutlu bize ki böylesine güzel günlerde böyle güzel hizmetleri hayata geçirme şansına sahibiz. Rabbim birliğimizi çalışma azmimizi açılışları, temel atmaları daim eylesin inşallah. Hep birlikte ilçelerimize, şehrimize, ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Atatürk Parkı ilçemizin yaşam standartlarımızı yükseltecek ve hoşça vakitlerin adresi olacaktır inşallah. 20 bin metrekarelik alan üzerinde konferans salonu, yürüyüş yolları, havuzu, yeşil alanları, kafeteryası, çocuk oyun alanları, otoparkı ile ilçemizin yeni buluşma noktası olacaktır. Her geçen gün gelişen şehrimiz için hayata geçirdiğimiz projelerde önemli dokunuşlar yapıyor, hemşerilerimizin kullanımına sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Hendeğe olan yatırımlarımızda hız kesmeden devam ediyor. Hendek’te hayata geçirilen alt yapı hizmetlerinin bedelinin toplam maliyeti yaklaşık 32 milyon Türk lirasını buldu. Alt yapı çalışmalarımız ise devam etmekte. İlçeyi inşa ettiğimiz içme suyu hatları ile içme suyu yetersizliği ve bulanıklık gibi su sorunların önüne geçerek çok şükür Hendek’i birkaç mahallemiz haricinde Dünya standartlarında birinci sınıf suya kavuşturduk.

Hendek’te 2017 yılında 12 milyonun üzerinde asfalt yatırımı gerçekleştirdik. İnşallah yıl sonuna kadar grup yollarını da tamamlamış olacağız’’  Belediyecilik anlayışımız sosyal anlamda yaşam standartlarımızın artırılmasında, bugünde bu güzel tesisimizin açılışını yaptığını ifade eden Toçoğlu Yapılan işlere katkısından dolayı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye de teşekkür etti.

Açılış kurdelası kesilmesi ile Hendek Atatürk Parkı Hizmete açıldı.