Afrika’da, Suriye’de ve ülkemizin doğu illerinde pek çok gönüllü faaliyet gerçekleştirmiş olan Aybüke Erdoğmuş’u konuşmacı olarak ağırladırlar.

Sosyal Hizmet Uzmanı olan Aybüke Erdoğmuş, sev-sarıl-gülümse mottosuyla yola çıkmış koca yürekli bir gönüllü. İhtiyacı olan okulların ihtiyaç listesini tespit ediyor ve sonra bunlar temin etmek için yakın çevresinden ve iş adamlarında maddi kaynak sağlıyor.

Hendek Anadolu Lisesi’nde deneyimlerini paylaşan Aybüke Erdoğmuş öğrencilere sevginin ve farklılıklara saygı duymanın öneminden bahsetti ve “ancak bir arada olduğumuzda dünyayı güzel bir yer haline getirebiliriz. Biz damlaya damlaya göl oluruz, okyanus oluruz. Bazen üşüyen bir çocuğun ayağında bot oluruz, bazen yalnız hisseden bir çocuğun kalbinde dost oluruz asla hayallerinizden vazgeçmeyin ”dedi. 

Hendek Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abidin Dayıoğlu, “Ülke olarak çok güçlüyüz, Afrika’da, Suriye’de insanların pek çok şeye ihtiyacı var. Devletimiz gençlerin yanında, eğitimden sağlığa, spordan kültüre pek çok ihtiyaçlarını karşılıyor. Bizler de Hendek Anadolu Lisesi olarak gelişen ve büyüyen bir gençlik ortaya çıkarmak için canla başla çalışacağız. Aybüke Hanım bugün öğrencilerimizin gözünde bir ışık yakıtı, yardım ışığı, insanlık ışığı. Bu ışık eminim geleceği aydınlatacak, karanlık kalpleri aydınlatacak. Katılımı için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi ve plaket takdim etti.