Hendek Vadi Emlak
Hendek Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurulu yoğun katılımla gerçekleşti.

Hendek Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleşen Okul Aile Birliği Olağan Genel toplantısında SASKİ Hendek İşletme Şefi Osman Ayar Okul Aile Birliği başkanı oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Kurulu oluşturuldu.Divan Başkanı Ferhat Pehlivan Olurken ,Davut Bal ve Hülya Arslan divan üyeliği yaptı.

Hendek Anadolu Lisesi  Okul Aile Birliği Olağan Genel kurulunda konuşma yapan Okul Müdürü Hüseyin Akbulut  Hendek Anadolu Lisesi okulu hakkında bilgiler vererek şunları söyledi. Akbulut “okulumuzda 5 Yüz’ün üzerinde öğrenci mevcut.Bu öğrencilerimize 30 öğretmenimiz ile birlikte en iyi şekilde eğitim veriyoruz.Okulumuzda 27 Öğretmen kadrolu hizmet etmektedir.İlçe merkezinde bulunan okulumuzda kayda değer bir öğrenci sorunu yoktur diyerek velilere öğrenciler hakkında da bilgiler verdi.

Görev süresi dolan Okul Aile Birliği Başkanı  İbrahim Aktaş “ 4 yıldır okulumuzda aile birliği başkanlığı yaptım. Makbuz karşılığı ve bağışlardan toplanan tüm gelirlerimiz hassasiyetle  harcaması yapıldı ve  israfa asla müsade edilmedi.Hendek Anadolu  lisesinin yakın zamanda yıkılacağının söylendiğini ve  bunun doğru bir karar olduğuna katılıyorum.Ancak yıklılacak okulun yeni yeri ilçenin  farklı yerlerinde olmamalıdır. Hendek Anadolu lisesi değerli bir alanda ve yeni yapılacak olan okul binasınında değerli bir yerde olması zarureti vardır. Velilerimiz lütfen okulunuza sahip çıkınız.Hakkınızı helal edin” diyerek teşekkür etti.

Veliler ise Hendek Anadolu lisesinin yakın zamanda yıkılacağı belirtiliyor.Ancak bu konuda herhanig bir tarih yok.Başka bir liseye  sadece 90.000 TL ödenek ayrılırken yıkılacağı belirtilen Hendek Anadolu Lisesine tek bir TL ödenek verilmiyor. Yeni binanın yapımının zamanı belli olmadığı halde çocuklarının burada eğitim alacaklarını belirten veliler yetkililerin bir an önce buraya çözüm bulmalarını isteyerek tepkilerini dile getirdiler.

Olağan Genel kurul da görevini tamamlayan Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Aktaş’a okul Müdürü Hüseyin Akbulut hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Veliler ayrıca Spor salonunun en ufak bir yağmurda çatısının aktığını bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye Başkanı Ali İnci’den bu konuda gerekenin yapılmasını istediler.

Konuşmaların ardından Okul Aile Birliği Başkanı  SASKİ Hendek İşletme Şefi Osman Ayar olurken Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.Alaattin Silinmez, Ümran Başmanav, Ahmet İmamoğlu, Zinet Erboğa,Yönetim kurulu yedek Ferhat Baylan, Nilüfer Melenli, Mahmut Filiz, Şaban Fazla,Aynur Genç’ten oluştu.

Denetim kuruluna ise Aslan Yerlikaya, Hicran Baran, Atilla Ergelen seçildi.

Okul Aile Birliği Olağan Genel Kurul sonunda Veliler çocuklarının sınıflarını gezerek öğretmenlerden bilgiler aldılar.